Klinika Dr Legrand, 30-301 Kraków, ul. Zamkowa 2A, e-mail: recepcja@drlegrand.pl
Zarezerwuj wizytę: +48 501 211 124

PROFHILO® Kraków molekuła młodości

PROFHILO® jest jedynym na świecie preparatem do bioremodelingu czyli przebudowy i przywrócenia utraconych w procesie starzenia parametrów skóry. Preparat PROFHILO® to ultranowoczesny preparat do odmłodzenia skóry, którego nie można porównywać z żadnym ze znanych do tej pory preparatów. Zbudowany jest ze Stabilizowanych Kompleksów Hybrydowych kwasu hialuronowego o najwyższym dostępnym na świecie stężeniu aż 64mg/ml, który podaje się tzw. „techniką BAP” (Beauty Aesthetic Points) w pięć specjalnie wyznaczonych anatomicznie punktach po obu stronach twarzy lub szyi. 

Unikalna budowa preparatu pozwala na „przepływ” produktu w skórze i tkance podskórnej przez 24-48 godzin budując rodzaj rusztowania, na którym znajdują oparcie elastyna, kolagen oraz własny kwas hialuronowy, których produkcję stymuluje działanie PROFHILO®.

Dzięki tym unikatowym, wielopłaszczyznowym mechanizmom działania, jak również dzięki temu, że PROFHILO® jest jedynym na rynku tego typu produktem, który nie zawiera czynników sieciujących BDDE, PEG ani dodatkowych innych składników, uznany został za najlepszy innowacyjny preparat w branży medycyny estetycznej.

PROFHILO® zostało nagrodzone w 2015 roku przez francuski AMEC złotą statuetką za innowacyjność jako najlepszy zabieg odmładzający.

Produkt posiada wieloletnie badania kliniczne opublikowane w PUBMED i był atestowany przez CE i amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA).

Efekty

Zabieg z użyciem PROFHILO® w przeciwieństwie do wypełniaczy wolumetrycznych nie zmienia rysów i nie zwiększa objętości tkanek twarzy.

Daje natychmiastowy efekt liftingu i wygładzenia skóry, który stopniowo narasta przez około 4 tygodnie po podaniu preparatu.

PROFHILO® nadaje sprężystości skórze, wygładza zmarszczki i wysmukla rysy twarzy.

Zaleca się wykonanie 2 zabiegów w odstępie 4 tygodni. W niektórych przypadkach, przy bardzo złym stanie skóry zalecane jest wykonanie dodatkowo jednego zabiegu po dwóch miesiącach od drugiego zabiegu.

Efekt utrzymuje się 18-24 miesięcy.

W celu podtrzymania efektu powinno wykonywać się zbiegi przypominające.

Wskazania

 • lifting i odbudowa skóry twarzy i szyi, które w procesie fizjologicznego starzenia się utraciły jędrność i elastyczność
 • poprawa konturu twarzy
 • lifting opadającego owalu twarzy
 • zwiotczała skóra szyi

Przeciwwskazania

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • aktywna opryszczka
 • choroby nowotworowe
 • zaburzenie krzepnięcia krwi i leki przeciwzakrzepowe
 • stany zapalne skóry
 • nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu

Przed zabiegiem

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania.

Tydzień przed zabiegiem należy odstawić leki zmniejszające krzepliwość krwi. W przypadku występowania w przeszłości opryszczki należy przez okres 3 dni przed i 3 dni po zabiegu stosować preparat acyklowiru w dawce profilaktycznej (400mg acyklowiru dwa razy dziennie).

Przed zabiegiem lekarz zbiera wywiad w celu wykluczenia przeciwwskazań do wykonania zabiegu.

W dniu zabiegu nie należy pić alkoholu.

Przebieg zabiegu

PROFHILO® jest podawane specjalną  „technikę iniekcji BAP” (Beauty Aesthetic Points) – niewielką ilość preparatu podaje się w pięciu specjalnie wyznaczonych anatomicznie punktach po obu stronach twarzy lub szyi. Zabieg nie wymaga znieczulenia.

Zalecenia po zabiegu

 • bezpośrednio po zabiegu należy utrzymywać miejsca iniekcji w szczególnej czystości
 • przez 2-4 dni po zabiegu unikać wzmożonego wysiłku fizycznego, nie korzystać z basenu oraz jaccuzi
 • przez około 2 tygodnie po zabiegu niewskazane jest narażanie skóry na działanie skrajnych temperatur (sauna, kriokomory, solarium i nadmierne opalanie)
 • zaleca się stosowanie kremów z filtrami UV (minimum SPF50)
 • przez minimum 4 tygodnie unikać masaży twarzy oraz zabiegów z użyciem lasera, mikrodermabrazji i  peelingów

60 minut

1200zł

nie

twarz lub szyja

2 zabiegi w odstępie 4 tygodni, a następnie zabiegi przypominające co ok. 1,5 roku

2
Pozycjonowanie webiso.pl