Klinika Dr Legrand, 30-301 Kraków, ul. Zamkowa 2A, e-mail: recepcja@drlegrand.pl
Zarezerwuj wizytę: +48 501 211 124

KOBIDO – japoński masaż twarzy

KOBIDO to jedna z najstarszych, a zarazem jedna z najbardziej zaawansowanych technicznie sztuk masażu, wywodząca się z XV-wiecznej Japonii. Japonki, znane z nieskazitelnie pięknej i promiennej cery, ogromne znaczenie przywiązują do codziennych rytuały pielęgnacyjne, do których zalicza się również KOBIDO.

Najważniejszym celem tego rytuału jest obniżenie napięcia mięśniowego oraz poprawa kondycji skóry.
Nie bez powodu KOBIDO nazywany jest niechirurgicznym liftingiem twarzy.

Japoński masaż KOBIDO to wyjątkowy, odmładzający rytuał, który opiera się na złożonych, delikatnych oraz stymulujących technikach oddziałujących na głębsze warstwy skóry i mięśnie. Różne tempo masażu pozwala na odprężenie, relaksację i odczucie pozytywnej wibracji. Subtelny i płynny dotyk powoli przygotowuje skórę na intensywniejsze ruchy KOBIDO, które zwiększają przepływ energii, pozwalają na rozluźnienie mięśni, skóra się dotlenia, a jej powierzchnia pięknie wygładza. Ta wielowiekowa metoda łącząca różne techniki pozwala bezinwazyjnie osiągnąć efekt liftingu twarzy.

Masaż ten pozwala oddziaływać na układ nerwowy, mięśniowy jak i limfatyczny. Technika wykonywania masażu wspomaga krążenie, przez co skóra jest lepiej dotleniona i odżywiona. Zabiegowi poddawane są twarz, szyja, kark, dekolt, ramiona oraz głowa.

Naturalny, całkowicie nieinwazyjny rytuał pozwala się przede wszystkim zrelaksować, odprężyć i choć na moment zapomnieć o szarej codzienności. Techniki stosowane w masażu KOBIDO niosą ze sobą zarówno korzyści zdrowotne, jak i estetyczne, które zauważalne są już po pierwszym zabiegu.

Efekty

Już po pierwszym rytuale KOBIDO można zauważyć poprawę wyglądu skóry twarzy, szyi i ramion. Mięśnie wyraźnie się rozluźniają, a skóra jest dotleniona i odżywiona. Ten profesjonalny masaż twarzy rozświetla skórę, wyrównuje jej koloryt, stymuluje procesy naprawcze skóry, dotlenia ją i oczyszcza. Masaż w widoczny sposób zmniejsza zmarszczki oraz poprawia owal twarzy. Skóra wygląda na odprężoną, jest wygładzona i promienna. Zmniejszenie napięcia mięśni łagodzi bóle głowy i migreny, pozwala nam się zrelaksować i wyciszyć.

Aby efekty były trwałe rekomenduje się serię 3-5 zabiegów raz w tygodniu, a następnie raz w miesiącu masaż podtrzymujący.

Masaż KOBIDO jest idealną propozycją na prezent.

Wskazania

 • utrata jędrności i elastyczności
 • napięcia mięśniowe, bruksizm
 • bóle głowy, bóle migrenowe
 • opadający owal twarzy
 • drobne zmarszczki
 • obrzęki i zastoje limfatyczne
 • opadające powieki

Przeciwwskazania

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • aktywna opryszczka
 • infekcje (w tym zakażenia stomatologiczne)
 • stany zapalne skóry
 • przerwanie ciągłości skóry w miejscu zabiegowym
 • choroby nowotworowe
 • aktywny trądzik różowaty
 • zabiegi medycyny estetycznej – kwas hialuronowy ok. 2-3 miesiące, toksyna botulinowa 2 tygodnie, nici liftingujące 6 miesięcy przed zabiegiem

Przed zabiegiem

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania.

Przed zabiegiem zbierany jest wywiad w celu wykluczenia przeciwwskazań do zabiegu.

Przebieg zabiegu

Rytuał rozpoczyna się od głębokiego masażu tkanek głębokich (na sucho) wykonywanego na siedząco. Potem następuje część z użyciem naturalnych olejów wzbogaconych o olejki eteryczne. Powolnymi ruchami redukujemy napięcia mięśni i relaksujemy twarz. Kolejny etap, to intensywny i bardzo przyjemny etap liftingu. Masaż kończymy wyciszająca częścią energetyzująca. Rytuał obejmuje również masaż głowy, dlatego włosy po zabiegu mogą być delikatnie pokryte olejem.

Zalecenia po zabiegu

W celu przedłużenia efektów zabiegu należy stosować odpowiednio dobraną pielęgnację domową.


90 minut

300zł

nie

twarz, szyja , dekolt, ramiona

co miesiąc

3-5 zabiegów co tydzień, a następnie 1 masaż w miesiacu
Pozycjonowanie webiso.pl