Klinika Dr Legrand, 30-301 Kraków, ul. Zamkowa 2A, e-mail: recepcja@drlegrand.pl
Zarezerwuj wizytę: +48 501 211 124

Depilacja laserowa QuickLight®

Kraków Klinika Dr Legrand

Depilacja laserowa QuickLight® to najnowocześniejsza metoda depilacji pozwalająca na bezbolesne i trwałe usuwanie owłosienia. Jest to pierwszy na świecie i jedyny w Polsce światłowodowy laser diodowy z najnowocześniejszym systemem chłodzenia, który pozwala na zamienienie bolesnej depilacji w komfortowy, bezpieczny i praktycznie bezbolesny zabieg. Depilacja laserowa przy użyciu lasera QuickLight® jest bezinwazyjna i szybka, nie narusza delikatnej struktury skóry, nie powoduje podrażnień oraz tworzy skuteczną barierę zapobiegającą wrastaniu włosków.

W depilacji laserowej QuickLight® zastosowana została innowacyjna metoda ciągłego prowadzenia głowicy „jet smooth“ bez konieczności jej ciągłego, czasochłonnego przeładowywania po wyemitowaniu każdej wiązki lasera. W porównaniu do starszych rozwiązań głowica ta jest aż dziesięciokrotnie szybsza, co pozwala skrócić czas trwania zabiegu o połowę. Zastosowanie technologii pozwalającej na emitowanie ultrakrótkiego impulsu umożliwia jednoczesne zwiększenie jego mocy, co zdecydowanie wpływa na skuteczność depilacji i trwałość jej efektu.

Zabieg może obejmować praktycznie wszystkie partie ciała. Najnowocześniejsza metoda depilacji laserem diodowym dzięki głowicy chłodzącej pozwala na wykonanie depilacji w sposób łagodny, a zarazem skuteczny i bezpieczny. Pacjent nie doświadcza uczucia pieczenia, bólu, podrażnienia skóry czy obrzęków, tak powszechnych w przypadku starszych rozwiązań typu light sheer.

Efekty depilacji laserowej

Depilacja laserem QuickLight® jest skuteczna i trwała, natomiast zwykle konieczne dla oczekiwanego efektu jest przeprowadzenie kilku zabiegów – 4 do 8 w zależności od okolicy i rodzaju włosów.

Wskazania do zabiegu depilacji laserowej

 • usunięcie owłosienia ze względów estetycznych
 • hirsutyzm
 • hipertrychoza
 • skłonności do zapalenia mieszków włosowych i ich wrastania

Przeciwwskazania do laserowej depilacji

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • opalona skóra, stosowanie samoopalacza w okresie dwóch tygodni przed zabiegiem
 • choroby nowotworowe
 • aktywna opryszczka (przy depilacji twarzy)
 • infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze w miejscu zabiegowym
 • padaczka
 • fotodermatozy
 • bielactwo, łuszczyca, twardzina, rozrusznik serca
 • leki, zioła lub substancje fotouczulające, sterydy, retionidy

Depilacja laserem twarzy:

 • 2 tygodnie przed depilacją iniekcja toksyny botulinowej w miejscu zabiegowym
 • 1 miesiąc przed depilacją iniekcja kwasu hialuronowego w miejscu zabiegowym
 • nici do czasu wchłonięcia, złote nici są przeciwwskazaniem do zabiegu

Przed zabiegiem usuwania laserowego owłosienia

Do zabiegu depilacji laserem QuickLight® należy przyjść z ogoloną skórą.

Dodatkowo należy pamiętać o zaleceniach przed zabiegiem:

 • na co najmniej 4 tygodnie przed zabiegiem nie wolno mechanicznie usuwać włosów – nie stosować depilacji woskiem czy elektrycznych depilatorów, nie można również używać kremów do depilacji
 • 6 miesięcy przed zabiegiem należy zakończyć kurację doustną retinoidami
 • około 3 tygodnie przed każdym zabiegiem nie wolno stosować kremów ani maści z retinoidami lub witaminą C i A
 • 3 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić leki i zioła światłouczulające
 • 4 tygodnie przed zabiegiem nie wolno się opalać, zarówno na słońcu jak i w solarium
 • 2 tygodnie przed zabiegiem nie stosować samoopalaczy w miejscu zabiegowym
 • tydzień przed zabiegiem nie stosować peelingów i innych preparatów złuszczających naskórek w miejscu zabiegowym

Przed zabiegiem zbierany jest wywiad w celu wykluczenia przeciwwskazań do zabiegu.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem usunięte zostają pozostałe włoski i dezynfekuje się skórę. Na depilowane miejsce nakładany jest żel. Depilacja wykonywana jest metodą ciągłego prowadzenia głowicy „jet smooth“ bez konieczności jej ciągłego, czasochłonnego przeładowywania po wyemitowaniu każdej wiązki lasera. Wyjątkiem są niewielkie okolice, takie jak wąsik czy broda, gdzie stosowania jest tradycyjna metoda stemplowa.

Zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko podrażniona lub obrzęknięta, można również odczuwać lekkie pieczenie lub uczucie ściągania.

 • na okolicę depilowaną nie używać dezodorantów ani kosmetyków poza zaleconymi przez osobę wykonującą depilację (np. Bepanthen, Panthenol) do czasu ustąpienia podrażnienia skóry
 • przez 48 godzin po zabiegu należy zrezygnować z aktywności fizycznej, gorących kąpieli, sauny, jacuzzi oraz basenu
 • przez 6 tygodni unikać promieniowania UV, zarówno naturalnego, jak i sztucznego (solarium)
 • bezwzględnie stosować kremy z wysokimi filtrami  (minimum SPF50) przez co najmniej 6 tygodni po zabiegu na miejsca depilowane

zależnie od depilowanej okolicy

nie

6 tygodni

1-8

Jak pozbyć się niechcianych włosków?

Nic prostszego!
Depilacja laserowa jest to najskuteczniejsza metoda pozwalająca na bezbolesne i trwałe usuwanie owłosienia!
W naszej Klinice wykorzystujemy laser diodowy – pierwszy na świecie i jedyny w Polsce światłowodowy laser z najnowocześniejszym systemem chłodzenia. Taka technika pozwala na zamienienie bolesnej depilacji w komfortowy, bezpieczny i praktycznie bezbolesny zabieg, który nie narusza delikatnej struktury skóry, nie powoduje podrażnień oraz tworzy skuteczną barierę zapobiegającą wrastaniu włosków. Dodatkowo jest zabiegiem stosunkowo krótkim, dzięki możliwości zastosowania techniki „jet smooth” na większości depilowanych obszarów.

Jak działa laser diodowy w depilacji?

Mechanizm działanie lasera diodowego polega na emisji wiązki światła, która zostaje pochłonięta przez melaninę – barwnik znajdujący się w komórkach macierzy włosa. Energia świetlna zostaje zamieniona na ciepło, które niszcząc komórki włosa odpowiedzialne za jego wzrost powoduje jego trwałe uszkodzenie. Należy pamiętać, że energia lasera działa tylko na komórki w fazie aktywnego wzrostu zwanego anagenem. Włosy w pozostałych okresach swojego życia tj. inwolucji (katagen) i spoczynku (telogen) są niewidoczne dla lasera. Z tego powodu, aby skutecznie i całkowicie usunąć niechciane włoski zabiegi depilacji laserowej należy powtarzać co 4-6 tygodni.

Jak działa nasz laser do depilacji?

Jakim urządzeniem wykonujemy depilację laserową w Krakowie?

W naszej Klinice w Krakowie depilacje wykonuje się laserem Quicklight® na powierzchni skóry pokrytej żelem, metodą ciągłego prowadzenia głowicy „jet smooth“, bez konieczności jej ciągłego, czasochłonnego przeładowywania po wyemitowaniu każdej wiązki światła. Porównując do starszych metod depilacji laserowej głowica Quicklight® działa aż dziesięciokrotnie szybciej, co pozwala skrócić czas trwania zabiegu o połowę. Technologia pozwalającej na emitowanie ultrakrótkiego impulsu umożliwia jednoczesne zwiększenie jego mocy, co zdecydowanie wpływa na skuteczność depilacji, jak również na trwałość jej efektu.

Usuwanie laserem wszystkich partii ciała

Depilację można wykonywać praktycznie na wszystkich partiach ciała. Niezależnie od okolicy, na której wykonywany jest zabieg, pacjent nie doświadcza uczucia pieczenia, bólu, podrażnienia skóry czy obrzęków, tak powszechnych w przypadku starszych rozwiązań typu light sheer, nawet jeśli depilacja wykonywana jest na delikatnej skórze twarzy czy bikini.

Przebieg zabiegu depilacji laserowej w Dr Legrand Kraków

Aby skutecznie pozbyć się niechcianych włosków rekomenduje się wykonanie serii 4 lub 8 zabiegów depilacji laserowej – ich ilość zależna jest od indywidualnych potrzeb.
Depilacja w naszej krakowskiej Klinice Dr Legrand dzięki stosowaniu lasera najnowszej generacji pozwala na pozbycie się niepotrzebnego owłosienia na zawsze i pozostawienie skóry niepodrażnionej i jedwabiście gładkiej. Efekty widoczne są już po jednym zabiegu, a z każdym kolejnym odrasta coraz mniej włosków. Depilacja w Klinice Dr Legrand w Krakowie przy użyciu lasera diodowego jest bezpieczna, skuteczna i praktycznie bezbolesna choć podczas zabiegu można odczuwać pewien dyskomfort, ale jest on minimalizowany dzięki głowicy chłodzącej skórę.

Laser Quicklight® wykorzystywany w Klinice Dr Legrand w Krakowie emituje wiązki promieni, które zostają pochłonięte przez barwnik włosa, co prowadzi do uszkodzenia jego cebulki. Wzrost włosa pozbawionego komórek macierzy zostaje zahamowany. W odróżnieniu od depilacji woskiem po depilacji laserowej włoski nie wrastają i nie pojawiają się małe, czerwone, swędzące grudki.

Laser działa jedynie na włosy w fazie wzrostu – to jedyna faza, w której laser „widzi” włos i może na niego zadziałać. Natomiast, należy pamiętać, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Część włosów jest w fazie spoczynku i dopiero gdy ponownie będą w fazie aktywnego wzrostu będzie je można usunąć podczas zabiegu. Dlatego też, aby depilacja była skuteczna i trwała konieczne jest wykonanie serii zabiegów tak, aby uchwycić wszystkie włosy w fazie wzrostu. Przerwy pomiędzy zabiegami to ok. 4-6 tygodni.

Jakie okolice można depilować?

Laserowa depilacja jednym z popularniejszych zabiegów

Obecnie depilacja laserowa jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej, któremu poddają się zarówno Panie, niezależnie od wieku, a także coraz częściej wśród naszych klientów pojawiają się Panowie.

Kobiety najczęściej decydują się na depilację:

 • pach
 • łydek i ud
 • okolic bikini
 • rąk i ramion
 • wąsika i twarzy
 • okolic brzucha

Na laserowe usuwanie owłosienia Kraków decyduje się również coraz więcej mężczyzn, którzy najczęściej depilują okolice:

 • pach
 • pleców
 • torsu
 • ramion

W przypadku depilacji laserowej zabieg przeprowadza się na ogolonej skórze. Należy pamiętać, że przez przynajmniej trzy tygodnie przed zabiegiem nie wolno usuwać włosów mechanicznie przy pomocy wosku, depilatora lub pęsety.

Przed zabiegiem nie wolno opalać depilowanej skóry przez co najmniej cztery tygodnie ani używać samoopalaczy przez okres dwóch tygodni.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej?

Należy pamiętać, że istnieje sporo przeciwwskazań do wykonania depilacji laserowej, natomiast większość z nich to przeciwwskazania okresowe. Zapraszamy na konsultację do Dr Legrand Kraków w celu rozwiania wszystkich wątpliwości związanych z kwalifikacją do zabiegu depilacji laserowej.

Do przeciwwskazań do wykonania depilacji laserowej należą:

 • ciążą i okres karmienia piersią
 • skóra opalona,
 • stosowanie samoopalacza w okresie dwóch tygodni przed depilacją
 • choroby nowotworowe
 • aktywna opryszczka (przy depilacji twarzy)
 • infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybicze w miejscu zabiegowym
 • padaczka
 • fotodermatozy
 • bielactwo, łuszczyca, twardzina,
 • rozrusznik serca
 • leki, zioła lub substancje fotouczulające
 • sterydy
 • retinoidy

W przypadku depilacji twarzy należy również pamiętać aby w okresie dwóch tygodni przed nie poddawać się zabiegom z użyciem toksyny botulinowej, a miesiąc przed depilacją laserową zabiegom z użyciem kwasu hialuronowego. Nici są przeciwwskazaniem do zabiegu do czasu ich wchłonięcia, a złote nici są bezwzględnym przeciwwskazaniem do depilacji laserowej twarzy.

Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?

Przed pierwszym zabiegiem najlepiej umówić się na konsultację z naszymi kosmetologami, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania, wykluczą przeciwwskazania i poinformują jak przygotować się do zabiegu.

Dzień przed zabiegiem laserowego usuwania owłosienia

Dzień przed zabiegiem należy  ogolić depilowany obszar tradycyjną maszynką pozostawiając mały, nieogolony fragment, który pozwoli na dokładną ocenę skóry i dobranie odpowiednich parametrów.

Na depilowany obszar nakłada się żel i w zależności od okolicy wykonuje się zabieg metodą ciągłą „jet smooth” – nogi, ręce, tors, brzuch, plecy lub tradycyjną metodą „stemplową”, w przypadku małych powierzchni – wąsik, bikini.

Dzięki głowicy chłodzącej depilacja przebiega w sposób łagodny i nie doświadcza się uczucia pieczenia czy bólu.

Włosy w okresie aktywnego wzrostu zostają w czasie depilacji laserowej trwale usunięte, natomiast należy pamiętać, że światło lasera nie działa na włosy w fazie inwolucji i spoczynku. Te włosy po jakimś czasie przejdą w stan aktywnego wzrostu i w tym okresie należy po raz kolejny wykonać zabieg depilacji laserowej.

Włoski, które odrosną po depilacji można golić jedynie tradycyjną maszynką.

Jakie są zalecenia po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko podrażniona lub obrzęknięta, można również odczuwać lekkie pieczenie lub mieć uczucie ściągania skóry.

Do czasu ustąpienia podrażnienia skóry na okolicę depilowaną nie stosować dezodorantów (pachy) ani innych kosmetyków poza zaleconymi przez kosmetologa wykonującego zabieg (np. Bepanthen, Panthenol). Przez 48 godzin po zabiegu należy zrezygnować z aktywności fizycznej, gorących kąpieli, sauny, jacuzzi oraz basenu. Przez 6 tygodni po zabiegu należy unikać promieniowania UV, zarówno naturalnego, jak i sztucznego (solarium). Bezwzględnie należy stosować kremy z wysokimi filtrami ( minimum SPF50 ) przez co najmniej 6 tygodni po zabiegu na miejsca depilowane.

Pozycjonowanie webiso.pl