Rekonstrukcja rozerwanego płatka ucha

ZABIEG W SKRÓCIE

NAJLEPSZE REZULTATY

1 zabieg

DŁUGOTRWAŁOŚĆ EFEKTÓW

długotrwałe

CENA

1000

ZNIECZULENIE

tak

CZAS ZABIEGU

15-30

ZDOLNOŚĆ DO PRACY

zależnie od obszaru zabiegu
Zadzwoń po poradę
lub umów się na konsultację
12 341 43 01CENNIK
WSKAZANIA DO ZABIEGU

-

OPIS ZABIEGU

Profesjonalna rekonstrukcja ucha

Rozerwanie płatka ucha to dość częsty uraz dotyczący głównie osób, które noszą duże, ciężkie kolczyki choć zdarza się również bardzo często wśród dzieci. Rozerwany płatek ucha jest trudnym do ukrycia mankamentem, zwłaszcza w przypadku osób posiadających krótkie włosy. Bez względu na to czy nastąpiło naderwanie czy całkowite rozerwanie płatka ucha najlepszym rozwiązaniem jest zabieg chirurgicznej rekonstrukcji przeprowadzany przez chirurga plastycznego. Rekonstrukcja ucha jest również dedykowana osobom, które borykają się z rozciągniętą skórą lub zdecydowały się wcześniej na wykonanie tuneli. Możliwe jest również odtworzenie stanu ucha sprzed przekłucia uszu, a więc płatka ucha bez dziurki.

Jesteśmy w stanie odtworzyć uszkodzony płatek ucha i przywrócić mu naturalny wygląd!

Rekonstrukcja ucha przeprowadzana w Dr Legrand jest gwarancją sukcesu! Co najważniejsze, efekty po zabiegu są widoczne niemalże od razu. Pacjenci, którzy poddadzą się zabiegowi mają szansę na znaczącą poprawę swojego wyglądu i samooceny. Podczas konsultacji nasz specjalista chirurg plastyczny ocenia rozległość uszkodzenia oraz metodę zabiegu. Indywidualne podeście do pacjenta pozwala nam wypracować wspólne oczekiwania, których rezultatem będą jak najlepsze efekty i zadowolenie pacjenta. Konsultacja ma na celu przygotować pacjenta do zabiegu, rozwiać wszystkie wątpliwości i wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Możliwość przeprowadzenia zabiegu istnieje wtedy, gdy ogólny stan pacjenta został oceniony na bardzo dobry. Pacjent otrzymuje zakres planowanego zabiegu oraz pełen pakiet informacji na temat przygotowania do zabiegu, czasu rekonwalescencji, powikłań oraz etapów zabiegu. Zależy nam, aby pacjent czuł się bezpiecznie i komfortowo. Nie jest wymagana hospitalizacja. A efekt zabiegu jest trwały oraz utrzymuje się do końca życia. Ucho powraca do swoich naturalnych kształtów i zachowuje ciągłość tkanek. Właściwe gojenie się rany powoduje, że szwy zostają ściągnięte po około 10 dniach. Ostatnim etapem rekonstrukcji płatka ucha jest konsultacja z lekarzem dotycząca ogólnego samopoczucia pacjenta po zabiegu oraz umówienie kolejnej wizyty kontrolnej.

Jak przebiega rekonstrukcja płatka ucha?

Rekonstrukcję płatka ucha można przeprowadzić bezpośrednio po urazie lub nawet w kilka lat od ustąpienia urazu. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Jest bezbolesny i stosunkowo krótki – trwa około 30 minut. Ucho po zabiegu wygląda zupełnie normalnie i szybko się goi. Niewielkie blizny powstające w trakcie rekonstrukcji szybko ulegają rozjaśnieniu i stają niewidoczne. Ostateczny efekt uzyskuje się po około 4-6 miesięcy po zabiegu.

W Dr Legrand Kraków rekonstrukcję płatka ucha przeprowadza chirurg plastyczny z 20 letnim doświadczeniem, doktor Agnieszka Budzyńska.

ZALECENIA PO ZABIEGU

BRAK OPALANIA

tak

UNIKANIE SAUNY

tak

STOSOWANIE KREMÓW

tak

UNIKANIE BASENU

tak

BRAK FITNESU

nie dotyczy

NATŁUSZCZANIE

nie dotyczy
PRZECIWWSKAZANIA

-

CENNIK
rekonstrukcja płatka ucha
1 zabieg
1000 PLN
konsultacja przed zabiegiem
1 zabieg
200 PLN
Zadzwoń po poradę
lub umów się na konsultację
12 341 43 01