Rozwiąż problem

Trądzik różowaty

Czy rumieniec na twarzy jest przejawem zdrowia czy choroby? To zależy, z jakiego powodu powstaje i jak długo się utrzymuje.  Skłonność do pojawiania się rumieńców można traktować jako defekt estetyczny – uciążliwy, ale od czego są kosmetyki? Niestety – rumieniec może być także symptomem trądziku różowatego, który w zaawansowanej formę przybiera grudkowatą, trudną do wyleczenia formę.
Nazwa trądzik jest myląca, bo schorzenie nie ma nic wspólnego z problemami skóry, jakie występują u nastolatków. Trądzik różowaty pojawia się w dojrzałym wieku, po 30-35 roku życia, a nasila się po 50. Przyczyna powstawania nie jest dokładnie znana, ale istnieją czynniki, które sprzyjają jego rozwojowi i nasileniu. Jest to problem uciążliwy, ale dzisiaj, dzięki nowoczesnym metodom leczenia, nie musi być już źródłem kompleksów.

Kto powinien poddać się zabiegowi

Zabiegi usuwania trądziku przeznaczone są dla wszystkich, którzy mają problemy dermatologiczne. Laserowe likwidacja naczynek i rumienia w Krakowie to obecnie najskuteczniejsza metoda polecana osobom odpornym na terapię antybiotykową.

Przeciwwskazania

Osoby chcące pozbyć się uciążliwego problemu dermatologicznego muszą pamiętać, że istnieje szereg przeciwwskazań do wykonywania zabiegu.
Kobiety w ciąży i w okresie laktacji powinny zrezygnować z wszelkich zabiegów z użyciem lasera do czasu zakończenia karmienia. Osoby przechodzące infekcje bakteryjne, grzybicze lub wirusowe także muszą poczekać z rozpoczęciem kuracji.
Kolejnymi przeciwwskazaniami do zabiegu usuwania trądziku jest choroba nowotworowa, choroba autoimmunologiczna, depresja, nerwica czy choroba układu krążenia.
Przed rozpoczęciem leczenia należy poinformować lekarza o wszystkich sprawach, które mogą spowodować odłożenie terapii w czasie.

Efekty

Po serii zabiegów kondycja skóry znacząco się poprawi. Odzyska ona swój dawny piękny wygląd, jędrność oraz gładkość, a problem z trądzikiem różowawym zniknie na długi czas.

Skuteczne rozwiązania

  • Laseroterapia
  • Kosmetologia
Dye-VL

laser Dye-VL

Najnowocześniejszy aparat do bezpiecznego i precyzyjnego laserowego usuwania trądziku różowatego i rumienia. Zabieg cechuje wysoka skuteczność – już po pierwszej sesji skóra zyskuje zdecydowanie młodszy wygląd, jej struktura i koloryt wyrównują się, a zmiany skórne wyraźnie zmniejszają.

Young woman touching her face isolated on white background

Azelac Peel

Głównym składnikiem peelingu chemicznego Azelac Peel jest kwas azelainowy, który skutecznie zwalcza trądzik różowaty i rumień, a także zmniejsza widoczność rozszerzonych naczyń. Po zabiegu cera zyskuje zdrowy i piękny wygląd. Może być wykonywany przez cały rok.

Zadzwoń po poradę
lub umów się na konsultację
12 341 43 01