Rozwiąż problem

Rumień

Skuteczne leczenie rumienia

Rumień to zaczerwienienie skóry powstałe w wyniku rozszerzenia się powierzchownych naczyń krwionośnych lub stanu zapalnego. Powstaje z różnych powodów – m.in.: na skutek silnych stanów emocjonalnych, alergii, przegrzania. Może być też oznaką stanów chorobowych. Przybiera różne kształty – od regularnych, w postaci plam o wyraźnie zaznaczonych brzegach, po dość nieregularne formy. Wyróżnia się kilka jego rodzajów. Rumieńców nie wolno lekceważyć, zwłaszcza tych, które pozostają na skórze dłużej lub pojawiają się nagle bez powodu, co może powodować uczucie dyskomfortu. W każdym przypadku rumienia skórnego należy skonsultować się z lekarzem, w celu ustalenia przyczyny i wprowadzenia leczenia, które zazwyczaj kontynuuje się samodzielnie za pomocą właściwie dobranych kosmetyków, utrwalających efekty zabiegu. Coraz więcej osób cierpiących na rumień lub popękane naczynka krwionośne decyduje się na leczenie laserowe. Dzięki zabiegowi rumień jest mniej widoczny. A nasze poczucie własnej wartości wzrasta!

Laserowe leczenie rumienia na różnych partiach twarzy i ciała

Miejsca szczególnie narażone na powstawanie rumienia to twarz, szyja i dekolt. Bardzo często silnych zaczerwień i i plam nie da się zlikwidować kosmetykami. W takich przypadkach Dr Legrand Kraków zaleca przeprowadzenie zabiegu laserowego usuwania rumienia. Ważne jest wczesne rozpoznanie i skuteczne leczenie delikatnych naczyń krwionośnych. Rozszerzone naczynka mogą prowadzić do powstawania nieestetycznych pajączków. Laserowe leczenie rumienianie pozwoli na dalszy rozwój i przeobrażenie struktury rumienia. Rumień najczęściej powstaje w efekcie wrażliwej i podatnej skóry na stres, wzrostu ciśnienia tętniczego, wpływu zmian temperatur (mrozu, ciepła, słońca i wiatru), rozszerzonych i delikatnych naczynek krwionośnych, alergii, przegrzania lub zmarznięcia.

Laserowe leczenie rumienia

Zabieg wykonywany jest przez wykwalifikowanych specjalistów za pomocą lasera Dye-VL lub lasera Nd:YAG, dzięki czemu Pacjent może liczyć na komfort oraz bezpieczeństwo podczas zabiegu. To obecnie jedna z najlepszych metod w walce z przebarwieniami, plamami i naczyniami krwionośnymi. Leczenie rumienia pozwala w bezpieczny i nieinwazyjny sposób pozbyć się nawracającego lub trwałego rumienia gwarantując długotrwały efekt i przywracając skórze piękny wygląd. Zabieg poprzedzony jest konsultacją ze specjalistą. Lekarz lub kosmetolog badając skórę pokrytą rumieniem, zdefiniuje jej potrzeby, tak aby odpowiednia liczba wiązek świetlnych została dostarczona w leczone miejsce. Efektem zabiegu jest usunięcie rumienia. Rekonwalescencja po zabiegu jest różna w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Jednak zazwyczaj jest to od czterech do siedmiu dni. Przez okres leczenia rumienia niezbędne jest regularne stosowanie kremów z filtrem UV.

 

Skuteczne rozwiązania

  • Laseroterapia
  • Kosmetologia
Dye-VL

laser Dye-VL

Zabieg usuwania rumienia z wykorzystaniem lasera Harmony Dye-VL cechuje wysoka skuteczność. Energia emitowanej wiązki, wnikając w głąb skóry, powoduje zamknięcie rozszerzonych naczynek. Jednocześnie stymuluje produkcję kolagenu, który odpowiada za jędrność skóry.

Young woman touching her face isolated on white background

Azelac Peel

Głównym składnikiem peelingu chemicznego Azelac Peel jest kwas azelainowy, który skutecznie zwalcza rumień i zmniejsza widoczność rozszerzonych naczyń. Po zabiegu cera zyskuje zdrowy i piękny wygląd. Może być wykonywany przez cały rok.

C-VIT

C-VIT

Zabieg pielęgnacyjny o intensywnym działaniu rozjaśniającym, nawilżającym i przeciwzmarszczkowym. Dzięki specjalnym nośnikom składniki zawarte w preparatach zostają przeniesione w głąb skóry pobudzając ją do procesów naprawczych i regeneracyjnych.

Zadzwoń po poradę
lub umów się na konsultację
12 341 43 01