Leczenie łysienia - osocze bogatopłytkowe

ZABIEG W SKRÓCIE

NAJLEPSZE REZULTATY

po 3 miesiącach

DŁUGOTRWAŁOŚĆ EFEKTÓW

długotrwałe

CENA

900

ZNIECZULENIE

tak

CZAS ZABIEGU

30 minut

ZDOLNOŚĆ DO PRACY

bezpośrednio po zabiegu
Zadzwoń po poradę
lub umów się na konsultację
12 341 43 01CENNIK
WSKAZANIA DO ZABIEGU

Leczenie łysienia

OPIS ZABIEGU

Łysienie to powszechny problem coraz częściej dotykający nie tylko mężczyzn ale również kobiety. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod leczenia można ten proces odwrócić. Osocze bogatopłytkowe wpływa na porost włosów oraz wzmacnia ich strukturę.

Utrata włosów jest naturalnym procesem fizjologicznym, o ile tracimy nie więcej niż 70-100 włosów dziennie. Utrata większej ilości włosów, w dłuższym okresie czasu staje się wyraźnie widoczna co często jest przyczyną kompleksów i obniżonego poczucia własnej wartości. W Dr Legrand z powodzeniem i w komfortowych warunkach przywracamy jakość życia i piękny wygląd. Zabieg leczenia łysienia osoczem bogatopłytkowym w Krakowie w naszej placówce to gwarancja skuteczności przy zachowaniu atrakcyjnych cen. Dysponujemy nowoczesnym gabinetem wyposażonym w najwyższej jakości sprzęt. Naszą kadrę stanowią specjaliści, którzy do przypadku każdego pacjenta podchodzą indywidualnie.

Jak przebiega zabieg?

W pierwszej kolejności należy ustalić przyczynę wypadania włosów tak, aby wiedzieć czy ich utrata wiąże się z rozwijającą się chorobą, jest wynikiem przyjmowanych leków czy też wynika np. z uwarunkowań genetycznych. Znajomość przyczyny pozwoli na dobór najlepszej terapii wzmacniającej i stymulującej odrastanie włosów. Przyniesie to również szybsze i zdecydowanie lepsze efekty, przeprowadzając leczenie osoczem bogatopłytkowym.

Typy łysienia

Najczęściej spotykane i występujące rodzaje to:

  • Androgenowe – występuje u mężczyzn i kobiet, charakteryzuje się nadwrażliwością mieszków włosowych na pochodne testosteronu. W przypadku kobiet istotna jest dalsza diagnoza aby wykluczyć choroby związane z występowaniem w organizmie nadmiaru męskich hormonów.
  • Plackowate – objawia się trwałym lub przejściowym występowaniem ognisk łysienia, nie wykazuje stanów zapalnych skóry
  • Telogenowe – spowodowane długą fazą spoczynku włosa, ten typ nadmiernego wypadania włosów może powodować przyjmowanie niektórych leków. Włosy regenerują się i odrastają po zastosowaniu odpowiedniego leczenia.

Wśród innych przyczyn nadmiernego wypadania włosów zaliczają się takie czynniki jak: nieodpowiednia dieta, przewlekłe choroby, stres, anemia, rozregulowana gospodarka hormonalna. Przed przystąpieniem do wykonania zabiegu osoczem bogatopłytkowym, należy rozpoznać, która z wielu możliwych przyczyn odpowiedzialna jest za łysienie.

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe jest jedną z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych metod stosowanych w leczeniu łysienia. Koncentrat bogaty jest w czynniki wzrostu uwolnione z płytek krwi, które indukują komórki macierzyste mieszków włosowych do przejścia ze stanu uśpienia do stanu aktywności. To powoduje stymulację odrastania włosów – mocniejszych i wyraźnie gęstszych. Na ostateczne rezultaty czeka się zwykle ok. 3 miesięcy – tyle trwa bowiem proces odrostu.Preparat używany podczas zabiegu uzyskiwany jest z krwi pacjenta po jej wcześniejszym pobraniu i odwirowaniu w specjalistycznej wirówce medycznej. Ostrzykiwaniu poddawane są obszary głowy dotknięte największym przerzedzeniem włosów. Rekomenduje się wykonanie 3 zabiegów w odstępach 2 miesięcznych.

Efekty leczenia

Na ostateczne rezultaty czeka się zwykle ok. 3 miesięcy – tyle trwa bowiem proces odrostu. Zależne jest to od indywidualnych uwarunkowań każdego z pacjentów.
Dla uzyskania najlepszych rezultatów rekomenduje się wykonanie 3 zabiegów w odstępach 2 miesięcznych. Jedynie 3 zabiegi, pozwolą na przyrost ilości włosów, wraz z poprawą ich kondycji. Włosy odrastają grubsze i mocniejsze.Dzięki temu, że współpracujemy z najlepszymi Krakowskimi ekspertami, możemy pochwalić się wysoką skutecznością w leczeniu łysienia poprzez osocze bogatopłytkowe.

Zabieg wykonywany przez lekarza

W Dr Legrand terapię z użyciem osocza bogatopłytkowego wykonuje lekarz chirurg plastyk w asyście pielęgniarki. Odpowiednia kadra to gwarancja, że zabieg będzie przeprowadzony zgodnie ze sztuką lekarską, w odpowiednich do zabiegu warunkach. Sprawdź, jak wykorzystując osocze bogatopłytkowe, możesz odmienić swoje dotychczasowe życie.

Zapraszamy na bezpieczny i skuteczny zabieg do naszej placówki – Kraków, ul. Zamkowa 2A/5!

ZALECENIA PO ZABIEGU

BRAK OPALANIA

tak

UNIKANIE SAUNY

tak

STOSOWANIE KREMÓW

tak

UNIKANIE BASENU

tak

BRAK FITNESU

tak

NATŁUSZCZANIE

tak
PRZECIWWSKAZANIA

ciąża oraz okres karmienia

choroby autoimmunologiczne

Nowotwory

choroby przebiegające z zaburzeniami funkcji lub liczby płytek krwi

zaburzenia krzepliwości krwi,choroby krwi

aktywna opryszczka lub inne zakażenia skóry

Stosowanie leków przeciwkrzepliwych

CENNIK
zabieg
1 zabieg
900 PLN
Zadzwoń po poradę
lub umów się na konsultację
12 341 43 01