Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej – nie bez powodu! Daje świetne, szybko zauważalne i długotrwałe efekty, będąc jednocześnie zabiegiem, który nie wymaga długiej rekonwalescencji. Dowiedz się, jakie efekty daje mezoterapia mikroigłowa oraz dla kogo jest polecana.

Efekty mezoterapii mikroigłowej

Mezoterapia polega na delikatnym nakłuwaniu skóry twarzy lub ciała specjalnie przeznaczonym do tego urządzeniem, którym wprowadza się w skórę indywidualnie dobrany koktajl odżywczy. Preparat dostosowuje się do rodzaju i typu skóry pacjenta oraz oczekiwanych przez niego efektów. Nakłucia mikroigiełkami nie tylko same w sobie stymulują skórę do odbudowy, ale również ułatwiają dogłębną penetrację skóry przez substancje odżywcze. Wśród zalet mezoterapii wymienia się między innymi:

  • poprawę jędrności i elastyczności skóry,
  • redukcję cellulitu, wiotkiej skóry, drobnych blizn i przebarwień,
  • zmniejszenie widoczności zmarszczek i zapobieganie powstawaniu nowych,
  • stymulację do produkcji kolagenu i elastyny,
  •  odżywienie i nawilżenie skóry,
  • ujednolicenie kolorytu,
  • ograniczenie wydzielania sebum i zwężenie porów.

Mezoterapia daje również świetne efekty w terapii przeciw wypadaniu włosów. Korzystają z niej osoby borykające się z łysieniem i nadmiernym wypadaniem włosów. Sam zabieg mezoterapii nie wymaga szczególnych przygotowań. Istotna jest jednak konsultacja przed zabiegiem i stosowanie się do zaleceń pozabiegowych. Jeśli wykonujemy ją w związku z nadchodzącym ważnym wydarzeniem, warto zadbać o to, by odstęp pomiędzy zabiegiem a wydarzeniem był, co najmniej kilkudniowy.

Mezoterapia mikroigłowa – dla kogo?

Mezoterapia mikroigłowa będzie idealnym rozwiązaniem dla osób z nadmiernie przesuszoną, ściągniętą skórą lub skórą przetłuszczającą się. Daje świetne efekty w zakresie redukcji cellulitu i widoczności rozmaitych zmian na skórze. Może pomóc osobom, narzekającym na zmarszczki mimiczne, grawitacyjne, szkorbutowe, czy elastotyczne. Mezoterapia znacząco zredukuje widoczność kurzych łapek i bruzd nosowo-wargowych. Będzie świetnym wyborem dla osób, chcących opóźnić moment, w którym widoczne staną się pierwsze oznaki starzenia.

Mezoterapia w Dr Legrand – Lublin

Specjaliści kliniki Dr Legrand w wykonywaniu mezoterapii posługują się urządzeniem firmy Biomedical – zaawansowanym technologicznie, bezprzewodowym i niesamowicie wydajnym penem, do mezoterapii mikroigłowej. W klinice medycyny estetycznej Dr Legrand oprócz mezoterapii mikroigłowej, wykonasz inne rodzaje mezoterapii, jak również mnóstwo innych zabiegów na twarz i ciało. Klinikę Dr Legrand charakteryzuje indywidualne, holistyczne spojrzenie na każdego pacjenta. Zespół kliniki Dr Legrand składa się z doświadczonych specjalistów – kosmetologów i lekarza dermatologa.