4 powody, dla których warto zdecydować się na laser picosekundowy

Laseroterapia jest wykorzystywana na masową skalę w medycynie estetycznej w wielu gabinetach kosmetologicznych. Dzięki zastosowaniu tej metody można między innymi usuwać włosy, zniwelować blizny, redukować zmarszczki, a nawet usuwać tatuaże. Jedną z nowatorskich metod należących do laseroterapii jest zabieg laserem picosekundowym. Dlaczego warto się na niego zdecydować?

Laser picosekundowy wykorzystuje technologię pikosekundy, polega na emitowaniu jednego z najkrótszych obecnie impulsów energetycznych. Podczas zabiegu nie jest zatem istotny czas, w trakcie którego jest emitowana wiązka energii, natomiast bardzo ważna jest sama energia. Wykorzystanie technologii super krótkich impulsów pozwala znacząco ograniczyć efekt cieplny w tkankach, tym samym, zmniejszając najczęściej obrzęk.

Dlaczego warto się zdecydować?

1. Bezpieczeństwo

Mimo że jest to nowatorska technologia, szacuje się, że ryzyko wystąpienia skutków ubocznych lub komplikacji podczas wykonania zabiegu laserem picosekundowym jest najniższe. Impulsy te trwają do 1000 razy krócej niż w przypadku dosyć znanej już metody nanosekundowej.

2. Szybsze usuwanie tatuaży, makijażu permanentnego

Do tej nie było tak skutecznej metody, która poradziłaby sobie w krótkim czasie z usunięciem całego tatuażu oraz na przykład nieudanego makijażu permanentnego. Działanie lasera picosekundowego polega na szybkim rozbijaniu cząsteczek barwnika, który znajduje się pod skórą w tkankach, na niewielkie elementy. Organizm jest zatem zdolny dużo łatwiej i skuteczniej usunąć mniejsze elementy pigmentu niż w przypadku wcześniej stosowanych metod. Nie da się ukryć, że bardzo często wystarczy też umówić się na znacznie mniejszą ilość zabiegów, aby osiągnąć pożądany efekt.

3. Efektywniejsze zamykanie naczynek na twarzy i nogach

Nowatorska metoda przeprowadzania zabiegów laserem picosekundowym pozwala pozbyć się o wiele szybciej tak zwanych czerwonych pajączków z twarzy oraz z nóg. Naczynka mocno się zmniejszają lub zostają usunięte całkowicie. Dzięki zastosowaniu lasera picosekundowego unika się dodatkowego podrażnienia skóry.

4. Szybki efekt, krótka regeneracja

Bardzo wiele osób boi się zabiegów laserem, gdyż obawia się długotrwałej rekonwalescencji, a także uczucia bólu. W przypadku zastosowania metody laserem picosekundowym można ograniczyć te dwie rzeczy praktycznie do zera. Zabieg jest szybki, praktycznie bezbolesny, a miejsce po zabiegu błyskawicznie się goi. Nie da się także ukryć, że zarówno obrzęk, jak i opuchlizna, są mniejsze niż w przypadku zastosowania innych metod laserowych. Szacuje się, że już w niedługim czasie metoda ta wyprze inne, starsze rozwiązania.

 

Nowatorska metoda laseroterapii polegająca na wykonywaniu zabiegów przy użyciu lasera picosekundowego jest z pewnością rewolucyjnym sposobem usuwania blizn, przebarwień, tatuaży czy makijażu permanentnego. Są to zabiegi bezpieczne, szybkie, skuteczne, dające świetne efekty w krótkim czasie.