Depilacja laserowa

Depilacja laserowa

Na czym polega depilacja laserowa, jak się do niej przygotować i czy istnieją jakiekolwiek  przeciwwskazania do takiego zabiegu? Poniżej garść informacji na ten temat. Zachęcamy do lektury! 

 

Na czym polega zabieg?

Depilacja z wykorzystaniem światłowodowego lasera diodowego nie powoduje podrażnień, przebiega w komfortowych warunkach i przynosi doskonałe efekty. Depilacja może obejmować różne partie ciała ‒ pachy, bikini, łydki, nogi czy wąsik. Depilacji towarzyszy silne chłodzenie, które sprawia, że nie trzeba obawiać się dolegliwości bólowych. 

Podkreślić trzeba, że zastosowana tutaj została metoda ciągłej głowicy ‒ nie ma konieczności czasochłonnego przeładowywania po wyemitowaniu każdej wiązki lasera. Wszystko to znacznie skraca czas zabiegu. 

 

Ile zabiegów trzeba wykonać? 

Aby cieszyć się z doskonałych efektów i pozbyć całego owłosienia z partii poddanej depilacji, konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Zazwyczaj wykonuje się około 4-5 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach. Dokładna liczba zabiegów uzależniona jest od grubości i koloru owłosienia oraz od koloru skóry. W związku z tym, że światło lasera oddziałuje wyłącznie na włosy  w fazie wzrostu ‒ aktualnie wyróżniamy  trzy fazy wzrostu włosów, konieczne są minimum 3 zabiegi. 

 

Jak przygotować się do depilacji? 

Przed zabiegiem niezbędna jest wizyta u specjalisty, który skontroluje stan skóry i sprawdzi, czy nie istnieją przeciwwskazania do zabiegu. Podczas konsultacji specjalista udzieli nam szczegółowych informacji na temat zabiegu i odpowie na każde z pytań. 

Ponadto ważne jest, aby przed zabiegiem nie opalać się, nie stosować samoopalaczy, nie usuwać owłosienia, nie wykonywać peelingów chemicznych. Kolejna kwestia to odstawienie leków fotouczulających.  

 

Depilacja laserowa ‒ dlaczego warto? 

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg depilacji laserowej? Wśród najistotniejszych zalet takiego zabiegu wymienić można takie, jak: 

  • – jedwabiście gładka skóra przez długi czas
  • – spowolnienie wyrastania włosków
  • – oszczędność czasu, który musielibyśmy przeznaczyć na domową depilację 
  • – większy komfort 

 

Przeciwskazania do zabiegu depilacji

Jakie są przeciwwskazania do depilacji laserowej? Wymienić tutaj możemy takie czynniki, jak: 

  • – rozrusznik serca
  • – choroby nowotworowe
  • – aktywne infekcje skóry 
  • – świeża opalenizna
  • – samoopalacz do dwóch tygodni przed zabiegiem 

 

Pielęgnacja skóry po zabiegu

O czym należy pamiętać po zabiegu laserowej depilacji? Przede wszystkim istotne jest, aby unikać gorących kąpieli, sauny, basenu, jacuzzi oraz ekspozycji na słońce.  Ponadto stanowczo odradza się robienie peelingów. Ważne, by stosować odpowiednio dobrane kosmetyki nawilżające, nie na bazie alkoholu. 

Wykonany w prawidłowy sposób i z wykorzystaniem nowoczesnego lasera zabieg nie powinien wywołać żadnych skutków ubocznych. W niektórych sytuacjach mogą jednak pojawić się zaczerwienienie, przebarwienia czy oparzenia skóry. 

 

Podsumowanie 

Depilacja z wykorzystaniem nowoczesnego światłowodowego lasera diodowego to bezpieczny, zabieg, który nie wywołuje dolegliwości bólowych. Z wykorzystaniem wymienionego urządzenia przeprowadzić można depilację różnych partii ciała, zarówno łydek, jak i pach czy wąsika.