Skuteczne metody usuwania przebarwień

Nieestetyczne plamy na skórze mają negatywny wpływ na poczucie pewności siebie i bez wątpienia mogą stanowić przyczynę kompleksów. Na szczęście z pomocą przychodzą nam profesjonalne zabiegi umożliwiające szybkie i bezpieczne usuwanie przebarwień. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj najbardziej skuteczne metody!

Jak powstają przebarwienia?

Na skutek zaburzenia pracy melanocytów, czyli komórek odpowiedzialnych za wytwarzanie barwnika skóry – melaniny, powstają na naszej skórze ciemne plamy. Zazwyczaj widoczne są na twarzy, dekolcie oraz dłoniach. Do najczęstszych przyczyn ich pojawienia się należą szkodliwe działanie promieniowania słonecznego, zaburzenia hormonalne, ciąża, zażywanie tabletek antykoncepcyjnych, stany zapalne oraz niektóre składniki przyjmowanych leków i stosowanych kosmetyków. Przebarwienia nasilają się wraz z upływem czasu – występują u 35% kobiet po 30 roku życia i aż u 90% kobiet po 50 roku życia.

Laserowe usuwanie przebarwień:

Jedną z najbardziej skutecznych i precyzyjnych metod na usuwanie przebarwień dostępnych na rynku jest zabieg z zastosowaniem lasera Dye-VL. Urządzenie wykorzystuje technologię IPL – wytwarza pulsujące światło o długości fali 450-600 nm, które jest pochłaniane przez melaninę. Połączenie wysokiej energii impulsu przy jednocześnie krótszym czasie jego ekspozycji stanowi gwarancję bezpieczeństwa, a za razem wysokiej skuteczności terapii. Jej efekty są widoczne już po pierwszej wizycie. Koloryt skóry zostaje wyrównany, a dodatkowo działanie wiązki światła pobudza produkcję kolagenu, co skutkuje poprawą jędrności i efektem odmłodzenia. Zadaniem lasera Dye-VL jest nie tylko usuwanie przebarwień, ale też leczenie trądziku różowatego, redukcja rumienia oraz zamykanie rozszerzonych naczynek. W celu maksymalizacji oraz utrwalenia rezultatów zaleca się wykonanie serii 3-4 zabiegów.

Usuwanie przebarwień za pomocą kwasu TCA:

Kolejny niezwykle skuteczny sposób stanowi usuwanie przebarwień za pomocą kwasu TCA, czyli trójchlorooctowego, który celowo uszkadza nasz naskórek i usuwa jego górną warstwę. Pobudza w ten sposób proces jego odbudowy oraz produkcję kolagenu i elastyny. Dzięki temu skóra ulega wyraźnemu odmłodzeniu, natomiast zmarszczki spłyceniu. Peeling redukuje wytwarzanie barwnika, na skutek czego przebarwienia ulegają redukcji, a koloryt skóry wyrównaniu. Kwas TCA dociera do różnych głębokości skóry, więc oddziałuje na wielu płaszczyznach. Dodatkowo charakteryzuje się działaniem pomocnym w likwidacji zaskórników oraz trądziku. Do 2 dni po zabiegu skóra staje się brązowa, po następnych 4 dniach dochodzi do jej łuszczenia trwającego zwykle około 4-6 dni. Po tym czasie widoczne są końcowe efekty kuracji, która może być zastosowana jako jednorazowa terapia lub seria zabiegów w 4-tygodniowych odstępach czasowych – w zależności od potrzeb skóry pacjenta.

Usuwanie przebarwień z wykorzystaniem kwasu ferulowego:

Peeling medyczny Ferulac Peel charakteryzuje się działaniem depigmentacyjnym. Usuwanie przebarwień staje się jeszcze bardziej skuteczne w przypadku połączenia kwasu ferulowego z mezoterapią mikroigłową Dermapen, ponieważ mikronakłucia umożliwiają głębszą penetrację składników aktywnych zawartych w preparacie. Dodatkowo substancja posiada właściwości antyoksydacyjne i odmładzające. W klinice Dr Legrand wykorzystujemy produkty marki HD, w których zastosowano innowacyjne rozwiązanie umożliwiające łączenie preparatów. Dzięki temu podczas jednej wizyty możliwe jest leczenie kilku dolegliwości jednocześnie, a także jak najlepsze dopasowanie produktów do indywidualnych potrzeb skóry pacjenta.