Laseroterapia – przywróć skórze piękno

Laseroterapia znana jest w medycynie już od 20 lat. Polega na wytworzeniu przez urządzenie wiązki światła, która zostaje pochłonięta przez ciało, a następnie wywołuje efekt leczniczy. Charakteryzuje się szerokim zakresem działania w zależności m.in. od rodzaju wykorzystywanego lasera, długości fali, czasu naświetlania, czy też obszaru, na którym przeprowadzany jest zabieg. Laseroterapia wykorzystuje się np. w przypadku złamań, zwichnięć, skręceń, stłuczeń, nerwobóli, porażenia nerwu twarzowego, a nawet w leczeniu zapalenia zębodołów.

Lasery dzielimy ze względu na moc oddziaływania na 3 rodzaje:

 • niskoenergetyczne (o mocy 1-6 mW),
 • średnioenergetyczne (o mocy 7-500 mW),
 • wysokoenergetyczne (o mocy powyżej 500 mW).
 • Te ostatnie odnalazły swoje zastosowanie w terapiach mających na celu poprawę wyglądu i kondycji skóry. Są doskonałą alternatywą do zabiegów z wykorzystaniem skalpela. Laseroterapia cechuje się niezwykłą precyzją oraz skutecznością. W klinice Dr Legrand posiadamy bogatą ofertę zabiegów laserowych, które pomagają zwalczyć wiele dolegliwości.

  Laser iPIXEL – odmładzanie, usuwanie blizn i rozstępów.

  iPixel to erbowo-yagowy (Er:YAG) ablacyjny laser frakcyjny emitujący światło o długości fal 2940 nm. Zastosowano w nim specjalną technologię – zamiast jednej wiązki energii urządzenie wytwarza kilkadziesiąt małych. Działanie lasera prowadzi do powstania mikrouszkodzeń termalnych skóry, widocznych na jej powierzchni jako siatka punktów – pixeli. Dzięki zachowaniu nienaruszonych obszarów pomiędzy nimi regeneracja jest przyspieszona. Laseroterapia z użyciem iPixel pozwala na skuteczne pozbycie się zmarszczek, odmłodzenie oraz ujędrnienie skóry, a także spłycenie blizn i rozstępów.

  Laser ClearLift – odmładzanie, usuwanie przebarwień.

  Pierwszy na rynku neodymowo-yagowy (Nd:YAG) nieablacyjny laser frakcyjny. Charakteryzuje się działaniem w głębokich warstwach skóry bez naruszenia naskórka, dzięki czemu laseroterapia tym urządzeniem stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób niemogących pozwolić sobie na okres rekonwalescencji po zabiegu. Powrót do codziennych obowiązków jest możliwy bezpośrednio po jego zakończeniu. ClearLift stosowany jest w przypadku pojawienia się oznak starzenia skóry oraz przebarwień na jej powierzchni.

  Laser Dye-VL – usuwanie przebarwień, zamykanie rozszerzonych naczynek, leczenie trądziku i rumienia.

  Głowica Dye-VL wytwarza pulsacyjna wiązkę światła o długości fali 500-600 nm, która zostaje wchłonięta przez melaninę. Komórki odpowiedzialne za zmiany barwnikowe zostają podgrzane, a w efekcie zniszczone. Następnie dochodzi do ich wchłonięcia i zaniku niechcianych przebarwień. Laseroterapia Dye-VL dzięki zastosowaniu krótszej fali skraca czas leczenia rozszerzonych naczyń krwionośnych, trądziku różowatego oraz rumienia.

  Laser Q-Switch – usuwanie tatuażu.

  Q-Switch to laser neodymowo-yagowy (Nd:YAG) wytwarzający pulsacyjne światło o długości fali 1064 nm w nanosekundowych odstępach czasowych. Charakteryzuje się wysoką energią, która docierając do głębokich warstw skóry podgrzewa pigment, na skutek czego rozbija go na małe cząsteczki. Następnie zostają one naturalnie wydalone z organizmu. Laseroterapia z wykorzystaniem tej nowoczesnej technologii umożliwia skuteczne usunięcie lub rozjaśnienie tatuażu.