Jak przywrócić skórze jędrność?

Z biegiem czasu zmniejszają się naturalne zdolności do regeneracji naszej skóry, a także spada produkcja kolagenu. Procesy starzenia potęguje nieodpowiednia pielęgnacja, niezdrowa dieta, palenie papierosów, brak ochrony przed promieniowaniem UV, zanieczyszczone powietrze, czy też stres. Wszystko to sprawia, że traci ona swą elastyczność. Zmniejsza się krążenie krwi, a co za tym idzie – dostarczanie odpowiedniej ilości tlenu i składników odżywczych zostaje utrudnione. Efektem jest powstawanie zmarszczek, zmiana owalu twarzy oraz suchość skóry. Brak jędrności to także często problem osób odchudzających się, u których wystąpiła duża redukcja tkanki tłuszczowej. Jak przywrócić skórze napięcie?

 
Profesjonalne zabiegi:
 

Pielęgnacja domowa jest bardzo ważna, ponieważ spowalnia procesy starzenia, jednak nie jest w stanie zlikwidować już powstałych skutków. Na szczęście z pomocą przychodzą nam fale radiowe, które znalazły swoje zastosowanie w profesjonalnych zabiegach, mających na celu poprawę jędrności skóry. Ich wykorzystanie obecnie jest bardzo popularne. Terapia polega na wytwarzaniu przez urządzenie promieniowania elektromagnetycznego o częstotliwości pomiędzy 0,5-7MHz. W klinice Dr Legrand oferujemy dwie terapie z zastosowaniem tej metody.

 
Lifting twarzy:
 

Fale radiowe wnikając w głąb skóry właściwej podgrzewają kolagen do temperatury około 45-60 stopni. Dochodzi do jego regeneracji, a także pobudzenia fibroblastów do produkcji nowego kolagenu oraz elastyny, które następnie wypełniają wolne przestrzenie. Dzięki temu zmarszczki zostają spłycone, a skóra zyskuje na jędrności. Natomiast jej powierzchnia pozostaje nienaruszona, więc powrót do codziennych obowiązków jest możliwy bezpośrednio po zakończeniu zabiegu. To doskonały sposób na poprawę owalu twarzy, uniesienie opadających powiek oraz pozbycie się drugiego podbródka.

 
Ujędrnianie ciała:
 

Fale radiowe stanowią świetne rozwiązanie dla odchudzających się osób, które pozbyły się niechcianych kilogramów, ponieważ ich działanie skutecznie przywraca napięcie skóry. Dodatkowo pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej oraz cellulitu. Docierając do głębokich warstw skóry podgrzewają komórki tłuszczowe, które zostają w ten sposób zniszczone, a następnie naturalnie usunięte z organizmu przez układ krwionośny i limfatyczny.

 
Przebieg zabiegu:
 

Jak w przypadku każdego profesjonalnego zabiegu, ważny jest wybór kompetentnego specjalisty, który umiejętnie dobierze częstotliwość fal radiowych. Dzięki temu będzie on w pełni bezbolesny oraz bezpieczny. Terapia polega na przyłożeniu głowicy do obszaru, nad którym chcemy pracować, a następnie jej delikatnym przesuwaniu. Czas trwania wynosi 60 minut. Metoda jest bezinwazyjna i nie wymaga okresu rekonwalescencji. W celu uzyskania najlepszego efektu zaleca się wykonanie serii 5 zabiegów w tygodniowych odstępach czasowych.

 

Niestety fale radiowe nie mogą być zastosowane u osób m.in. z chorobami wątroby, nadciśnieniem tętniczym, alergiami skórnymi, stanami zapalnymi, zakażeniem grzybiczym, bakteryjnym i wirusowym, gorączką, posiadających metalowe implanty lub rozrusznik serca, a także u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.