Zabiegi kwasami na twarz – który wybrać?

Zabiegi kwasami na twarz – brzmi strasznie? A wcale nie jest! Pod tą nazwą kryje się nic innego jak profesjonalny peeling chemiczny, zwany też medycznym. Z niezwykłych właściwości kwasów korzystano już w starożytności. Bogaci ludzie kąpali się w mleku, dzięki czemu ich skóra była bardziej miękka i gładka, a to wszystko za sprawą zawartemu w nim kwasowi mlekowemu. Dziś nasza wiedza na ich temat jest znacznie większa i z powodzeniem wykorzystuje się je do profesjonalnych zabiegów.

Ich działanie opiera się na osłabieniu połączeń międzykomórkowych poprzez oddalanie ich od siebie. Skutkuje to oddzieleniem naskórka od skóry i złuszczeniem martwych komórek. Dzięki temu wszelkie składniki aktywne zawarte w produktach do pielęgnacji są przez nią lepiej wchłaniane. Zabiegi kwasami na twarz przynoszą różne efekty – jedne zwalczają przebarwienia, inne spłycają zmarszczki. Który będzie najlepszy dla Ciebie?

Trądzik różowaty – kwas azelainowy.

Głównym składnikiem peelingu chemicznego Azelac M wykonywanego w klinice Dr Legrand jest kwas azelainowy, który jest antyoksydantem oraz zwalcza bakterie powodujące trądzik. Zmniejsza stany zapalne, co może okazać się pomocne również w przypadku zapalenia mieszków włosowych. Dodatkowo zabiegi kwasami na twarz z wykorzystaniem Azelac M matują skórę regulując produkcję sebum, niwelują wszelkie niedoskonałości, takie jak zaskórniki czy też rozszerzone pory, a także rozjaśniają przebarwienia i zapobiegają przed powstawaniem nowych.

Przebarwienia – kwas trójchlorooctowy.

Kwas TCA zmniejsza nadmiar produkowanej melaniny, przez co jest niezwykle skuteczny w walce z wszelkimi przebarwieniami. W kontrolowany sposób uszkadza naskórek, który do 2 dni ulega zbrązowieniu, a po 4 zaczyna się łuszczyć. Dzięki temu koloryt skóry ulega wyrównaniu. Dodatkowo zostaje pobudzona do pracy produkcja kolagenu i elastyny, a także proces odbudowy skóry. Zabiegi kwasami na twarz z wykorzystaniem TCA posiadają właściwości lifingujące, spłycają zmarszczki, a także sprawiają, że skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna. Pozwalają pozbyć się zaskórników, trądziku oraz pozostałych po nim blizn. Produkt dociera do różnych głębokości skóry, dzięki czemu jego działanie jest tak wszechstronne. Ponieważ efekty są widoczne już po pierwszej wizycie, można traktować zabieg jako pojedynczą kurację lub w przypadku większych problemów – wykonać w serii.

Zmarszczki – kwas ferulowy.

Do stworzenia peelingu Ferulac Peel wykorzystano kwas ferulowy, który chroni skórę przed fotostarzeniem oraz likwiduje oznaki upływającego czasu. Podobnie jak kwas azelainowy, również jest antyoksydantem oraz niszczy wolne rodniki. Skutecznie spłyca zmarszczki, ujędrnia, a dodatkowo likwiduje przebarwienia. Zabiegi kwasami na twarz z zastosowaniem Ferulac Peel wykorzystują nanotechnologię pozwalającą dotrzeć składnikom aktywnym do głębokich warstw skóry. Produkt jest wykorzystywany także do zabiegu bankietowego Ferulac Special, stanowiącego połączenie kwasu ferulowego oraz skoncentrowanej witaminy C, która w kilka chwil rozjaśnia i rozświetla skórę. Nie powoduje łuszczenia, a także idealnie sprawdza się jako baza pod makijaż, dlatego zaleca się jego wykonanie przed ważnymi wydarzeniami, na których chcemy wyglądać olśniewająco. Zabieg skutecznie wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry, co przydaje się zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy jesteśmy szczególnie narażeni na szkodliwe działanie smogu.

W klinice Dr Legrand do zabiegów wykorzystujemy produkty marki HD, która daje możliwość ich łączenia. Dzięki temu możemy podejść do każdego problemu indywidualnie, tworząc specjalny zabieg dostosowany do danego pacjenta i potrzeb jego skóry, a także leczyć kilka dolegliwości podczas jednej wizyty. Stanowi to gwarancję uzyskania jak najlepszego efektu.