Ablacyjny czy nieablacyjny – który laser frakcyjny wybrać?

Laser frakcyjny to jedna z najbardziej skutecznych metod odmładzania skóry. Dzieli się on na dwa rodzaje – ablacyjny i nieablacyjny. Który z nich będzie lepszy dla Ciebie? Co powinnaś wiedzieć przed dokonaniem wyboru?

W skład skóry wchodzą substancje pochłaniające energię o danej długości fal elektromagnetycznych, zwane fotoakceptorami. Takowa wiązka wytworzona przez laser frakcyjny podgrzewa zawartą w tkankach wodę, na skutek czego dochodzi do uszkodzeń skóry. Określenie „frakcyjny” oznacza „niecałkowity” – jej ciągłość zostaje przerwana w odstępach, a część pozostaje nienaruszona, dzięki czemu proces regeneracji jest przyspieszony. Działanie urządzenia pobudza produkcję kolagenu, na skutek czego skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna. Laser frakcyjny stanowi wspaniałe narzędzie do walki ze zmarszczkami, przebarwieniami, bliznami oraz rozstępami.

Laser frakcyjny nieablacyjny.

Ten rodzaj urządzenia działa tylko w głębokich warstwach skóry skutecznie pobudzając ją do odnowy. Jednocześnie nie uszkadza jej powierzchni oraz nie powoduje łuszczenia, dzięki czemu nie wymaga okresu rekonwalescencji. Zabieg idealnie sprawdzi się w przypadku osób, które nie mogą pozwolić sobie na przerwę od codziennych obowiązków – można do nich powrócić bezpośrednio po jego zakończeniu. Dostępny w klinice Dr Legrand nieablacyjny laser frakcyjny ClearLift charakteryzuje się wysoką skutecznością w usuwaniu zmarszczek oraz przebarwień. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii terapię z jego wykorzystaniem można przeprowadzić nawet w tak delikatnych miejscach, jak okolice oczu. Skóra staje się bardziej napięta, a także zyskuje wyraźnie młodszy wygląd już po pierwszej wizycie.

Laser frakcyjny ablacyjny.

Działa on zarówno wewnątrz skóry, jak i na jej powierzchni. W kontrolowany sposób uszkadza komórki pobudzając je do regeneracji i produkcji kolagenu, którego naturalna ilość w naszym organizmie z biegiem czasu zmniejsza się. Skutecznie zwalcza głębokie zmiany skórne, jak blizny i rozstępy. Jego działanie jest mocniejsze niż lasera nieablacyjnego, ale też wiąże się z okresem rekonwalescencji. Trwa on zazwyczaj około tygodnia. W tym czasie skóra jest zaczerwieniona, a na jej powierzchni pojawiają się małe strupki, które z biegiem czasu zaczynają się łuszczyć i odpadać. Wykorzystywany w klinice Dr Legrand ablacyjny laser frakcyjny iPIXEL cechuje się wysoką skutecznością w usuwaniu oznak starzenia. Jego energia tworzy na skórze siateczkę mikrouszkodzeń przypominającą piksele. Pobudza w ten sposób procesy naprawcze. Efekty zabiegu są widoczne już po pierwszej terapii – skóra zostaje wygładzona, a jej koloryt wyrównany.

Podsumowanie.

Leser frakcyjny to wspaniałe rozwiązanie dla osób chcących pozbyć się wszelkich problemów skórnych. Nie tylko przywraca piękny i zdrowy wygląd, ale też pozwala pozbyć się kompleksów i poprawić pewność siebie. Należy pamiętać o przemyślanym wyborze kliniki, w której ma zostać przeprowadzony zabieg. Tylko wykonanie go przez doświadczonego specjalistę, z wykorzystaniem najwyższej jakości urządzenia, stanowi gwarancję bezpieczeństwa oraz osiągnięcia zamierzonych rezultatów. Zarówno laser frakcyjny ablacyjny, jak i nieablacyjny, stanowią doskonałe narzędzia do walki z oznakami starzenia się skóry. Dzięki ich zróżnicowanemu działaniu każdy może wybrać terapię najlepiej dopasowaną do swoich potrzeb, a także stylu życia.