Jesień, czyli wielki powrót zabiegów laserowych

Jesień to czas kolorowych liści spadających z drzew, długich deszczowych wieczorów spędzanych z kubkiem gorącej herbaty w ręku, miękkich koców oraz ciepłych swetrów. Jednak to również najlepszy moment na wszelkie zabiegi laserem.

Większości z nich niestety nie można wykonywać latem, ponieważ zabiegi laserem zazwyczaj w większym lub mniejszym stopniu uszkadzają (w celu pobudzenia produkcji kolagenu i elastyny), czy też podrażniają skórę. Staje się ona wtedy znacznie bardziej wrażliwa. W tej sytuacji narażenie jej na kontakt z promieniami słonecznymi grozi powstaniem przebarwień lub blizn, a latem wyjątkowo trudno ochronić ją przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.

Zabiegi laserem kontra przebarwienia posłoneczne.

Najcieplejsza pora roku często zostawia po sobie niechciane pamiątki w postaci nieestetycznych przebarwień posłonecznych. Opalanie się skóry ma na celu jej ochronę przed promieniowaniem UV. W wyniku ekspozycji na słońce zwiększa się produkcja melaniny. Ciemniejszy odcień skóry ma za zadanie pochłaniać i rozpraszać szkodliwe promieniowanie. Jednak w przypadku zaburzenia funkcji komórek pigmentacyjnych dochodzi do powstania brązowych plam. Najbardziej narażone są na to osoby cierpiące na choroby tarczycy i wątroby, a także osoby podczas terapii hormonalnej, np. kobiety przyjmujące tabletki antykoncepcyjne. Na szczęście z pomocą przychodzi nam laseroterapia. Wiązka wytwarzana przez urządzenie rozbija komórki barwnikowe poprzez podgrzanie ich do odpowiedniej temperatury. W klinice Dr Legrand mamy do wyboru trzy nowoczesne zabiegi laserem pozwalające skutecznie pozbyć się przebarwień:

 • ClearLift,
 • Dye-VL,
 • CO2.
 • Chwilowa opalenizna, długotrwałe zmarszczki.

  Niestety, ekspozycja skóry na słońce nie tylko nadaje jej piękny, złoty odcień, ale też dodaje lat. Fotostarzenie, czyli uszkodzenie skóry, jest skutkiem szkodliwego działania promieniowania UV, które niszczy włókna kolagenu i elastyny, a także zaburza pracę bariery lipidowej. Prowadzi to do powstawania zmarszczek, przesuszenia skóry, a także sprawia, że traci ona swoją jędrność i elastyczność. Dlatego tak ważna jest ochrona skóry przed słońcem oraz stosowanie na co dzień kremów z wysokim filtrem UV, nie tylko latem. Chcąc skutecznie zminimalizować objawy fotostarzenia zaleca się stosowanie pielęgnacji domowej w połączeniu z profesjonalną terapią. Doskonałym sposobem na odbudowę skóry są odmładzające zabiegi laserem:

  • ClearLift,
  • iPIXEL,
  • CO2.
  • Siateczka czerwonych żyłek.

   Promieniowanie UV wnikając w głąb skóry powoduje uszkodzenia naczyń krwionośnych. Wysoka temperatura rozszerza je, co sprawia, że stają się bardziej widoczne. Pajączki pojawia się najczęściej na nosie, brodzie oraz policzkach. Są nie tylko problemem natury estetycznej, ale też nieleczone mogą prowadzić do powstania trądziku różowatego. Zabiegi laserem najlepiej wykonać przed nadejściem zimy, ponieważ skóra jest wtedy najbardziej narażona na duże różnice temperatur, co również sprzyja rozszerzaniu naczynek. W klinice Dr Legrand proponujemy bezpieczne zabiegi laserem Dye-VL, który skutecznie je zamyka, a co za tym idzie – zmniejsza ich widoczność. Efekty są widoczne już po pierwszej wizycie.