Jak zachować młody wygląd?

Trzy aspekty młodego wyglądu

Zachowanie młodego wyglądu twarzy przede wszystkim zależy od trzech aspektów:

  • Nawilżenie
  • Brak przebarwień
  • Brak zmarszczek

Skóra sucha jest skłonna do powstawania zmarszczek oraz utraty elastycznośći. W pielęgnacji mającej na celu zachowanie młodego wyglądu powinniśmy skupić się przede wszystkim na powyższych trzech punktach: zachowanie głębokiego nawilżenia skóry, zmniejszeniu widoczności przebarwień oraz zmarszczek.

Nawilżenie przede wszystkim!

 

Nawilżona skóra twarzy to niemalże gwarancja młodego wyglądu! Nawilżona skóra jest odporniejsza na upływ czasu. Nie pojawiają się na niej zmarszczki, zachowuje jędrność i młodzieńczy wygląd. Jest mniej skłonna do wyprysków, przebarwień oraz pojawiania się rozszerzonych naczynek. Krótko mówiąc, nawilżona skóra to zdrowa i szczęśliwa skóra!

Dobrze dopasowane kremy oraz serum to świetny sposób na zachowanie dobrej kondycji naszej skóry. Od czasu do czasu warto skorzystać z zabiegów takich jak GeneO  czy peeling kawitacyjny które ułatwią wchłanianie się codziennie stosowanych kosmetyków nawilżających.

Oczyszczenie

 

Oczyszczanie to nie tylko głębokie peelingi wykonywane raz w tygodniu. To przede wszystkim codzienna i dokładna pielęgnacja pozwalająca na usunięcie martwego naskórka oraz lepsze wchłanianie składników aktywnych.

Aby zachować młody wygląd na długo, absolutnie niedopuszczalnym jest chodzenie spać bez dokładnie zmytego makijażu! Skóra jest zanieczyszczona, nie może swobodnie oddychać i w efekcie zwiększamy ryzyko pojawienia się zmarszczek i innych niedoskonałości. Wiele z nas do zmywania makijażu używa wyłącznie płynu micelarnego, co jest błędem! Sam płyn micelarny nie oczyści dokładnie naszej skóry. Po jego aplikacji zalecane jest zastosowanie żelu do mycia twarzy i toniku przywracającego właściwe pH skóry.

Zwłaszcza jesienią zalecane są również oczyszczające zabiegi na bazie bazie peelingów chemicznych takie jak Ferulac Peel. Mniejsze promieniowanie UV w tym okresie pozwala nam na dogłębne oczyszczenie skóry wraz ze zminimalizowanym ryzykiem podrażnień.

Lifting

 

Napięta i sprężysta skóra zawsze będzie wyglądała młodzieńczo. Zmarszczki nie będą na niej widoczne a owal twarzy pozostanie ostry i wyraźny, co znacząco podkreśla młody wygląd. Pierwsze oznaki wiotczenia skóry widać już wieku 25 lat! A więc działania prewencyjne należy podejmować jak najwcześniej.

Jesień to doskonały moment na dogłębny lifting i rewitalizację skóry z pomocą zabiegów laserami ClearLift oraz IPixel.

Liczy się wnętrze

 

Dieta jest nieodłącznym elementem koniecznym do zachowania pięknego wyglądu i dobrej kondycji skóry, podobnie nasze dobre samopoczucie i ogólny stan zdrowia.

Nic nie zastąpi porządnego wysypiania się, zbilansowanej diety bogatej w owoce i warzywa oraz unikania stresu.

Kurze łapki

 

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy, i faktem jest, że można z nich wiele wyczytać. Ale jeśli odpowiednio zadba się o skórę, z pewnością nie wyczytamy z nich wieku.

Kurze łapki, czyli zmarszczki pojawiające się w kącikach oczu oraz cienie pod oczami to jedne z pierwszych oznak starzenia. Często widzimy je u siebie już w wieku 20 paru lat! Każda świadoma kobieta wie, że zmarszczkom należy zapobiegać właśnie już w takim wieku.

Doskonale sprawdzą się w tym  zabiegi rewitalizujące takie jak lasery frakcyjne IPixel, Clear Lift czy CO2. Świetne rozwiązanie będzie też stanowić innowacyjny lifting osoczem bogatopłytkowym. Każda kobieta odnajdzie satysfakcjonujący ją zabieg dopasowany do potrzeb jej skóry.

W kwestii zachowania młodzieńczego wyglądu, nie ma co czekać, trzeba działać, a najlepiej stanowczo i skutecznie!