Która metoda depilacji jest najlepsza?

Postanowiliśmy dokładnie porównać różne metody depilacji. Aby uzyskać możliwie najdokładniejsze i zgodne z prawdą dane, bierzemy pod uwagę tylko depilację pach. Bazujemy na cenach najbardziej popularnych marek danych produktów.

Maszynki do golenia

 

Koszt jednorazowy: od 3zł
Czas jednorazowy: 5 minut
Czas trwania efektów: do dwóch dni
Koszt w ciągu 20 lat: od 10920zł
Czas w ciągu 20 lat: 12 dni
Poziom bólu: 0/10

Maszynki do golenia to pierwsza metoda, o jakiej myślimy kiedy przychodzi nam pozbyć się zbędnego owłosienia. Szybko, tanio i bezboleśnie. Ale czy aby na pewno tak tanio? W dobrym przypadku, możemy golić się co dwa dni jeśli nie chcemy aby widoczne były jakiekolwiek włoski. W ciągu 20 lat daje to niemalże 110 tysięcy złotych! A to i tak tylko, jeśli będziemy korzystać z najtańszych maszynek na rynku.

Depilacja woskiem

 

Koszt jednorazowy: 30zł
Czas jednorazowy: 15 minut
Czas trwania efektów: do tygodnia
Koszt w ciągu 20 lat: Około 31200zł
Czas w ciągu 20 lat: 10 dni
Poziom bólu: 9/10

Depilacja woskiem w domu potrafi być bardzo tanią opcją, jeśli zdecydujemy się na samodzielne jej wykonywanie, hurtowy zakup wosku, maszynki do podgrzewania oraz pasków. Wymaga jednak nabrania wprawy by móc ją wykonywać samodzielnie. Daje stosunkowo długie efekty, ale źle wykonana potrafi skończyć się boleśnie wrastającymi włoskami. Dużo lepiej, bezpieczniej i wygodniej jest zdecydować się na zabieg w salonie. Niestety jednak jest on dużo droższy, bo sama depilacja pach woskiem miękkim, to 30zł. Jednakże nawet wizyta w salonie nie daje nam całkowitej gwarancji że nie dojdzie do poparzenia lub uszkodzenia naskórka. Ponadto jest to jedna z najbardziej bolesnych metod depilacji. Nie zapominajmy też o tym, że aby móc ponownie skorzystać z tej metody, musimy zapuścić włoski do odpowiedniej długości.

Kremy do depilacji

 

Koszt jednorazowy: 5zł
Czas jednorazowy: 15min
Czas trwania efektów: do 3 dni
Koszt w ciągu 20 lat: 12100zł
Czas w ciągu 20 lat: 25 dni
Poziom bólu: 1/10

Kremy do depilacji to druga po maszynkach do golenia najpopularniejsza metoda domowego usuwania włosów z niechcianych miejsc. Jednakże tak samo jak golenie, kremy do depilacji dają nam najwyżej trzy dni wolności od uporczywych włosków. Ponadto są nieodpowiednie dla osób o delikatnej skórze i łatwo wywołują podrażnienia i alergie. Nie można się też opalać po ich wykorzystaniu.

Depilacja laserowa QuickLight

 

Koszt jednorazowy: 200zł
Czas jednorazowy: 15 min
Czas trwania efektów: Sześć lat
Koszt w ciągu 20 lat: 1000zł
Czas w ciągu 20 lat: 2,5 godziny
Poziom bólu: 2/10

Słysząc depilacja laserowa, w szczególności w klinice medycyny estetycznej, z pewnością główną obawą stają się koszty. O dziwo jednak, okazuje się że długoterminowo jest to najtańsza metoda depilacji! Tańsza o aż 30 tysięcy złotych od najtańszej, konkurencyjnej metody. By na stałe pozbyć się włosków pod pachami musimy wydać tylko tysiąc złotych. Ponadto jest to też ogromna oszczędność czasu. Biorąc pod uwagę że seria zabiegów daje stałe efekty, które należy jedynie „poprawiać” pojedynczymi zabiegami raz na sześć lat, w sumie na depilacji jako takiej spędzimy w ciągu 20 lat, tylko 2,5 godziny. A nie dni jak w porównaniu z innymi metodami. Ponadto jest to jedna z najmniej bolesnych metod usuwania owłosienia. W zależności od osoby nie czuje się nic, lub ewentualnie jedynie drobne „ukłucia” raz na jakiś czas.

Jak mówi powiedzenie „liczby nie kłamią”. Depilacja laserowa stanowi najtańszą i najszybszą metodę usuwania zbędnego owłosienia. Wykonana przez renomowanych specjalistów w zaufanej medycznej klinice, stanowi metodę łączącą ze sobą najmniej ryzyka i powikłań.