Porównanie trwałych metod depilacji

Depilacja laserowa zyskała na popularności ze względu na skuteczność, która pozwala pozbyć się niechcianego owłosienia na dłuższy okres czasu. Przed pojawieniem się laserów początkowo triumf święcił system IPL, który do depilacji wykorzystywał pulsujące światło o szerokim spektrum – długość fali wahała się od 550 do 1200 nanometrów. Był to skuteczny, lecz długotrwały proces pozbywania się owłosienia.  Rozwiązaniem na zwiększenie skuteczności i tym samym zmniejszenie ilości zabiegów stał się laser diodowy emitujący światło o stałej długości fali od 500 do 1500 nanometrów. Znienawidzony przez klientki ze względu na olbrzymi ból podczas zabiegów i częste przypadki poparzeń długo święcił tryumfy nie mając na rynku konkurenta. Tak było aż do momentu pojawienia się diodowych laserów światłowodowych, które na rynku depilacji laserowej stały się olbrzymim skokiem w przyszłość.

Stara Dioda

Stara dioda przez wyższe niż laser FCD fale światła które emituje, posiada dużo wyższe ryzyko uszkodzenia skóry. Emituje światło o bardzo wysokiej temperaturze, przez co pojawia się ryzyko poparzenia lub uszkodzenia głębszych warstw skóry. Mimo że daje wyniki porównywalne do lasera FCD, są one opatrzone dużo większym prawdopodobieństwem niepowodzenia.

Systemy IPL

Systemy IPL to najpopularniejsze urządzenia użytku domowego. Przez używanie bardzo szerokiego spektrum długości fali, wymagają dużo większej ilości zabiegów niż lasery diodowe aby dały widoczne efekty. Jednocześnie przez wykorzystywanie między innymi fal o bardzo wysokiej mocy, dają w dalszym ciągu duże ryzyko poparzeń.

Lasery FCD

Laser światłowodowy taki jak Quick Light dzięki wykorzystaniu wyłącznie fal o długości 810nm, łączy największą efektywność z najmniejszym ryzykiem poparzeń. Liczne badania wykazały, że właśnie długość 810nm jest najbardziej odpowiednia do optymalnego usuwania zbędnego owłosienia. To idealny balans między skutecznością a bezpieczeństwem. Zabiegi wykonywane laserem typu Quick LIght zajmują najmniej czasu, dając najlepsze efekty przy najmniejszym ryzyku powikłań, a jednocześnie są uznawane za zabiegi bezbolesne! Pamiętajmy jednak, że ból to kwestia bardzo indywidualna i o ile dla większości społeczeństwa, taki zabieg może być wręcz niewyczuwalny, tak niektórzy z nas mogą czuć drobne ukłucia, zwłaszcza na delikatniejszych obszarach skóry.

Działanie powyższych metod można łatwo zobrazować. Systemy IPL można porównać do muszkietu, który strzela nabojami wypełnionymi drobnymi kuleczkami. Ostrzeliwuje on szeroki obszar, trafiając w cel mniej dokładnie przy tym siejąc niepotrzebne spustoszenie w okolicznych obszarach i tracąc na nie energię. Laser diodowe starszej generacji są jak pistolety – strzelają pojedynczą kulą trafiającą prosto do celu, choć nie zawsze jest to strzał precyzyjny. Ponadto ich energia sprawia, że często moc wystrzału jest zbyt duża, przez co sieją niepotrzebne spustoszenie wokół celu. Diodowe lasery światłowodowe są jak karabiny snajperskie – nie chybiają. Trafiają prosto do celu precyzyjnie, a dzieje się to tak szybko, że nawet nie jesteśmy tego w stanie poczuć. To właśnie dzięki temu laser Quick Light gwarantuje najkrótszy zabieg, najlepszą skuteczność i najszybsze efekty. Przede wszystkim jednak, największe bezpieczeństwo i komfort.