Jak się kończy tanie usuwanie tatuaży? DRASTYCZNE ZDJĘCIA

Uwaga! Artykuł zawiera zdjęcia które dla niektórych osób mogą być drastyczne!

Tatuaże to cudowna forma artystycznej ekspresji naszych uczuć. Małe czy duże, posiadające znaczenie czy tylko pięknie wyglądające, stają się coraz bardziej popularną ozdobą w naszym świecie. Ale, bądź co bądź, jesteśmy tylko ludźmi. I jako ludzie popełniamy błędy. Zabiegi laserowego usuwania tatuażu stają się niemal tak samo powszechne jak ich wykonywanie. Ale tak jak powinno się ostrożnie i z głową wybierać tatuażystę, nawet z jeszcze większą ostrożnością powinno się wybierać miejsce, w którym będziemy tatuaż usuwać. Dlaczego?

Jakiś czas temu przyszła do nas zaniepokojona klientka po zabiegu laserowego usuwania tatuażu wykonanym w jednym z Krakowskich gabinetów . To, co zobaczyliśmy dosłownie zdjęło nas zgrozą, i z pewnością, przerazi i was. Tak źle wykonanego zabiegu nie widzieliśmy jeszcze nigdy! Zastanawialiśmy się jak to w ogóle możliwe żeby aż tak skrzywdzić klienta! Jednakże wystarczyła chwila rozmowy, i już było wiadomo, co się tak naprawdę stało.

W nadziei, aby taka sytuacja nigdy nikogo więcej nie spotkała, postanowiliśmy opowiedzieć wam krok po kroku, na co zwracać uwagę wybierając miejsce, w którym kupimy zabieg laserowego usuwania tatuażu, i czemu należy wybierać tylko najlepszych z najlepszych, profesjonalistów i renomowanych specjalistów. Nasza klientka pozwoliła nam wykorzystać w tym artykule swoje zdjęcia, za co ogromnie jej dziękujemy.

 

 

 

 

 

 

 

Wywiad medyczny

Pierwszą rzeczą, która nas oburzyła w historii naszej klientki, był fakt, że nie przeprowadzono z nią żadnego wywiadu, ani że nie podpisywała żadnego dokumentu. Pamiętajcie, dokumenty które podpisujecie przed jakimkolwiek zabiegiem, chronią nie tylko wykonawcę zabiegu, ale też przede wszystkim i was samych!
W naszej klinice, przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu, nawet najmniej inwazyjnego, przeprowadzamy z klientem dokładny wywiad medyczny. Dlatego tak gorąco zapraszamy Was najpierw na konsultacje do naszych specjalistów! Na przebieg zabiegu może mieć wpływ dosłownie wszystko, począwszy od leków które bierzemy i chorobach które przechodzimy, skończywszy na ziołach, które pijemy. Dla wielu z Was może być szokującym fakt, że ziołowa herbata którą piejcie codziennie wieczorem może mieć wpływ na przebieg zabiegu. Ale zioła nie bez powodu od wieków były używane w medycynie. Dla przykładu, pijąc napar z dziurawca nie możemy się opalać , bo istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że wywoła on ze słońcem dość gwałtowną, alergiczną reakcję lub spowoduje wystąpienie nieestetycznych przebarwień! Dlatego właśnie dokładny, szczery wywiad, jest tak istotny.

Parametry

Po internetowych forach chodzą plotki, że wysokiej jakości kliniki oszukują swoich klientów usuwając tatuaże na niższej mocy, po to żeby klient przyszedł na więcej sesji. Cóż, jak się kończy usuwanie tatuażu na pełnej mocy lasera, widać na naszej poszkodowanej klientce. Każdy z nas jest inny, tak jak i każdy tatuaż jest inny. Dlatego też do wszystkich zabiegów podchodzimy indywidualnie i powoli. Zdecydowanie wolimy zacząć od bezpiecznej mocy, niż sprawić naszemu klientowi ból i stale go okaleczyć. Pierwsza sesja zawsze powinna być sesją „testową”, wykonywaną wyjątkowo ostrożnie, tak by dokładnie poznać skórę naszego pacjenta, i by następne sesje były dopasowane już doskonale do jego indywidualnych cech.

Urządzenia certyfikowane

Oczywiście, certyfikowany, wykształcony specjalista to jedno. Ale nawet najlepszy specjalista nie wykona dobrej pracy, jeśli będzie pracować na urządzeniu będącym podróbką!
Jedną z najlepszych marek produkujących lasery do usuwania tatuaży jest marka z U.S.A Harmony. Właśnie do niej należy model Alma Q-Switch, który posiadamy w swojej ofercie. Jest to certyfikowany sprzęt przystosowany do użytku medycznego Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do oryginalności i jakości urządzenia którym będzie wykonywany nasz zabieg, nie bójmy się o to zapytać. Firma wykonująca zabieg ma obowiązek przedstawić nam certyfikat urządzenia, jeśli o to poprosimy.

Cena

Nie ukrywajmy, zabiegi laserowego usuwania tatuażu są drogie. Nic dziwnego że chcemy jak najbardziej na tym zaoszczędzić i zapominając o innych czynnikach, wybieramy zakład oferujący zabiegi w jak najniższej cenie. Mimo że jest to właśnie najbardziej wyraźny wyznacznik, że coś jest nie tak! Nigdy, absolutnie nigdy nie decydujmy się na zabieg w cenie znacząco niższej niż średnia cena konkurencji, bo oznacza to tylko tyle, że zabieg ten będzie niepełnowartościowy. Ceny zabiegów w renomowanych klinikach są doskonale wyliczone w taki sposób, aby pokryć koszt urządzenia oraz pensję wykwalifikowanego pracownika. Jeśli cena jest niższa niż przeciętnie, musi się to łączyć albo z tańszym, niepełnowartościowym urządzeniem, którym będzie wykonywany zabieg, lub niewykwalifikowanym pracownikiem, któremu można zapłacić mniej. A pamiętajmy, że cena zniwelowania blizn po rozległym oparzeniu przez źle wykonany zabieg, jest dużo, dużo wyższa niż zabieg wykonany w dobrej, renomowanej klinice.

Sterylność

Możemy udać się do najwybitniejszego specjalisty, pracującego na najnowszym dostępnym sprzęcie, który przeprowadzi najdokładniejszy wywiad, a i tak skończyć z powikłaniami, jeśli podczas zabiegu nie będą przestrzegane zasady sterylności! Zabieg laserowego usuwania tatuażu powinnien być wykonywany w gabinecie do tego przystosowanym . Leżąc lub siedząc i czekając na rozpoczęcie zabiegu, zwróćmy uwag nę na to czy pracownik zakłada rękawiczki, czy dokonuje dezynfekcji skóry przed zabiegiem i czy gabinet, w którym wykonywany jest zabieg, jest czysty.

Zalecenia po zabiegu

Przygotowanie i zabieg to jedno, ale troska o klienta po tym jak zostanie on przeprowadzony, jest równie ważna. Nigdy nie powinniście wychodzić z kliniki bez szczegółowych rad i zaleceń odnośnie dbania o skórę po zabiegu. Specjalista, z którym pracowaliście powinien odpowiedzieć na wszystkie, nawet pozornie najmniej istotne pytania i wątpliwości. Taka jest jego praca i za to między innymi zapłaciliście. Pamiętajmy, że miejsce po zabiegu jest swoistą raną, i jak rana powinno być traktowane. Do 24 godzin po zabiegu należy uważać żeby go nie zmoczyć, a także przez najbliższe tygodnie, regularnie je dezynfekować środkiem takim jak Octenisept (który jest za darmo wręczany naszym klientom po zabiegu), oraz regularnie zmieniać opatrunki. Dzięki dokładnej i szczegółowej „after care” po zabiegu, jesteśmy z stanie uniknąć wielu nieprzyjemnych powikłań, przyśpieszyć okres gojenia a także poprawić efekt końcowy zabiegu.

Jesteśmy tylko ludźmi. Każdy z nas popełnia błędy. Nie ważne czy błędem był tatuaż czy jego usunięcie, zawsze znajdzie się ktoś, kto wyciągnie do nas pomocną dłoń, i nie oceniając zrobi wszystko żeby tylko nam pomóc. Właśnie tacy ludzie pracują w klinice Dr Legrand. Jeśli jak nasza klientka, zostaliście poszkodowani podczas jakiegokolwiek zabiegu medycyny estetycznej, gorąco zapraszamy do nas na konsultacj. Nie tylko pomożemy zdiagnozować problem, ale też doradzimy jak najlepiej będzie go naprawić. A jeśli będziemy mogli go naprawić, z radością to zrobimy. W końcu szczęście klienta jest dla nas najważniejsze.