Wywiad z kosmetologiem, na temat zabiegu wyszczuplającego.

Pierwszy raz o zabiegu VelaShape III przeczytałam w internecie. Miałam wtedy mieszane uczucia. Zastanawiałam się jak to możliwe, że powstał nowy, cudowny sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów. Wydawało mi się, że wszystko na zgubienie niepotrzebnych kalorii już wymyślono, dlatego postanowiłam zasięgnąć informacji u źródła. Zapytałam kosmetolog Anetę Koczur, w czym tkwi sekret VelaShape III.

Dzień dobry Pani Aneto, spotkałyśmy się dziś, aby porozmawiać o VelaShape III. Może Pani mi na początku wyjaśnić, do czego służy ta maszyna ?

Oczywiście! Aparat VelaShape III™ jest pierwszym aparatem na świecie, który posiada certyfikat FDA czyli agencji rządowej USA, potwierdzający skuteczność działania w zakresie redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu.

Czemu kobiety pokochały ten zabieg, co go wyróżnia na tle innych występujących na rynku zabiegów?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta! VelaShape III  pozwala na zmniejszenie obwodów ciała nawet o 7 cm już po 4 zabiegach, przy równoczesnym ujędrnieniu i uelastycznieniu skóry, a przecież każda kobieta chce mieć ciało jak super modelka. Chciałabym także zauważyć, że gwiazdy takie jak Demi Moore, Kim Kardashian West oraz Jennifer Aniston stosują VelaShape III. Dużą zaletą tego zabiegu jest brak rekonwalescencji po jego wykonaniu, dzięki czemu można wykonać go w trakcie przerwy w pracy.

Pani Aneto, może Pani nam opowiedzieć, jakie są wskazania do wykonania takiego zabiegu, czy osoby szczupłe także mogą sobie go zrobić?

Vela Shape III jest urządzeniem dedykowanym do terapii w szeroko pojętej poprawie kondycji skóry, dlatego każdy może sobie pozwolić na taki zabieg. Poprzez połączenie działania podczerwieni, fal RF oraz masażu próżniowego i możliwości precyzyjnego dopasowania głowic do poszczególnych obszarów ciała doskonale sprawdzają się w leczeniu: miejscowego nadmiarów tłuszczu, cellulitu oraz wiotkości i braku jędrności skóry. Vela Shape III jest zabiegiem ujędrniająco-wyszczuplającym, który można stosować na wszystkie obszary ciała: brzuch, pośladki, ramiona, uda, łydki, kolana czy wszędzie tam, gdzie skóra utraciła sprężystość i naturalne napięcie, bądź we wszystkich obszarach dotkniętych cellulitem. Oczywiste jest, że zabieg sprawdzi się lepiej u kogoś, kto ma nadmiar miejscowej tkanki tłuszczowej, niż u szczupłej osoby.

Może Pani na powiedzieć jakie są przeciwwskazania do wykonania VelaShape III, bo chyba nie każdy może go sobie zrobić?

Jest ich niewiele, ale oczywiście istnieją. Kobieta w trakcie zabiegu nie może być w ciąży ani miesiączkować. Najlepiej nie mieć świeżej opalenizny. Zabieg jest przeciwwskazany dla osób chorujących na gruźlicę, nowotwory, choroby serca i nerek, a także dla osób mających żylaki.

zab

A jak szybko po ciąży możemy przystąpić do zabiegu VelaShape III?

Kobiety po ciąży, jeżeli nie karmią piersią, mogą spokojnie umówić się na zabieg dwa miesiące po porodzie. VelaShape III ma specjalny program, dzięki któremu można ujędrnić wiotką skórę po ciąży.

Jeśli spełniamy wszystkie wymogi przystąpienia do zabiegu, to jak należy się do niego odpowiednio przygotować?

Na zabieg można przyjść prosto z ulicy, do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać.

Pani Aneto, proszę zdradzić nam sekret, ile musimy wykonać zabiegów, aby efekt był zadowalający?

Rezultaty terapii VelaShape III są zauważalne już po wykonaniu jednego zabiegu, jednak  rekomenduje skorzystanie z całego programu terapeutycznego obejmującego cykl 4 lub 6 zabiegów wykonywanych w siedmiodniowych odstępach, wtedy efekty będą spektakularne.

Po jakim czasie zobaczymy efekty zabiegu?

Z mojego doświadczenia zawodowego oraz obserwacji pacjentek, mogę powiedzieć, że pierwsze efekty są widoczne do dwóch tygodni po zabiegu.

Skoro już będziemy miały pięknie, zgrabne ciało, bez cellulitu, to jak długo utrzyma się nam efekt po zabiegu?

Z medycznego punktu widzenia efekt jest trwały-uszkodzone komórki już się nie odbudują. Jednak należy pamiętać, że uszkadzamy niewielki procent komórek tłuszczowych. Jeżeli ilość kalorii dostarczanych do organizmu znacząco przekroczy jego zapotrzebowanie, to spowoduje to “spuchnięcie” nieuszkodzonych komórek tłuszczowych i ponowny wzrost obwodu ciała. Pozytywny efekt VelaShape III będzie nadal widoczny, ponieważ trwała redukcja komórek tłuszczowych zapewnia poprawę proporcji sylwetki.

Zadam teraz pytanie na, które pewnie większość Pań chce znać odpowiedź: czy zabieg VelaShape III wystarczy, aby uzyskać wymarzoną sylwetkę?

Oczywiście, że nie! Zabieg sam w sobie przynosi niesamowitą przemianę ciała, ale warto pamiętać, że najlepsze efekty terapia VelaShape III daje w połączeniu z właściwym, zdrowym trybem życia. Spożywanie około 2 litrów wody dziennie i aktywność fizyczna przyspieszają wydalanie z organizmu pozostałości rozbitych komórek tłuszczowych i znacząco wspomagają procesy regeneracji skóry. Należy też zadbać o odpowiednią ilość ruchu, sport to zdrowie i na pewno nie zaszkodzi w uzyskaniu wymarzonej sylwetki.

Chciałabym poznać sekret, dlaczego VelaShape III skutecznie wyszczupla wybrane partie ciała?

To nie żaden sekret. VelaShape III działa dzięki: wysokiej, efektywnie dostarczanej do tkanki tłuszczowej energii 150 watt, unikalnej konstrukcji końcówek zabiegowych, które pozwalają na bezpieczną aplikację całej energii, jaką dysponuje urządzenie bez ryzyka poparzeń, skutecznemu algorytmowi sterowania impulsami, który na bieżąco dostosowuje charakterystykę impulsów do specyfiki tkanki tłuszczowej (oporność, zdolność absorpcji ciepła) konkretnego pacjenta.

Proszę mi powiedzieć, na czym polega działanie VelaShape III?

Przede wszystkim, podczerwień rozgrzewa tkankę na głębokości 3 mm do temperatury około 43 stopni. Następnie fale RF ogrzewają tkankę do głębokości 15 mm. Poprzez przesuwanie głowicy po leczonym obszarze kosmetolog podtrzymuje temperaturę przez cały czas trwania zabiegu.  Dzięki temu komórki tłuszczowe ulegają zniszczeniu, zaś skóra zostaje pobudzona do produkcji włókien kolagenowych. Budowa głowicy pozwala na bezpieczne i skuteczne „zassanie” tkanki i wykonanie na niej mechanicznego masażu próżniowego, co dodatkowo pobudza krążenie i przyspiesza procesy metaboliczne, dając doskonałe efekty w modelowaniu i ujędrnianiu skóry oraz likwidacji cellulitu. Fale RF wykorzystywane w urządzeniu Vela Shape są falami o najwyższej dostępnej na rynku mocy, bo aż 150W. Dzięki temu zabieg jest stosunkowo szybki i bardzo efektywny.

Szybki? Czyli jak długi jest zabieg?

Zabieg trwa od 30 minut do 60 minut.

Pani Aneto, bardzo dziękujemy za wyczerpujący wywiad. Mam nadzieje, że Panie podejmą wyzwanie bikini i już dziś umówią się na zabieg, aby ich ciało było idealne przed nadejściem lata. Na zabiegi zapraszamy do kliniki Dr Legrand, tam pod okiem Pani Anety, będziecie gubić zbędne kilogramy.

 

admin-ajax

Mgr Aneta Krzan – kosmetolog

studia ukończyła z wyróżnieniem, posiada 7 lat doświadczenia zawodowego. Jej praca naukowa dotycząca skuteczności depilacji laserowej w przypadku hirsutyzmu idopatycznego została opublikowana w czasopiśmie Kosmetologia Estetyczna. Szczególnie interesuje ją zastosowanie najnowszych technologii w zabiegach kosmetyki estetycznej. Swoją wiedzę podności uczestnicząc w licznych kongresach i szkoleniach.