Wywiad z kosmetologiem, na temat depilacji laserowej.

Depilacja laserowa to ostatnio najmodniejsza forma usuwania niechcianego owłosienia. Dlaczego większość klientów wybiera tę formę depilacji? Jest wiele innych rozwiązań: depilacja woskiem pod różną postacią, depilacja pastą cukrową, itp. Dlaczego to akurat depilacja laserowa cieszy się największym zainteresowaniem? Porozmawialiśmy na ten temat z panią Anna Strach wykwalifikowanym kosmetologiem z długoletnim stażem, to ona odkryje przed nami tajemnice depilacji laserowej. Przeczytaj nasz wywiad, a poznasz najskuteczniejszą metodę depilacji, widzianą oczami specjalisty.

Ania depil

Przyjrzyjmy się bliżej zabiegowi depilacji laserowej. Dlaczego większość klientów wybiera tę formę depilacji?

Mgr A. S.: Depilacja laserowa to jedna z najnowocześniejszych metod trwałego usuwania owłosienia. W tym momencie jest to jedyna metoda usuwania włosów na stałe. Depilacja woskiem lub pastą cukrową trzeba minimum raz w miesiącu powtarzać, a pamiętajmy, że zabieg ten należy do bolesnych. Natomiast w przypadku depilacji laserowej ilość zabiegów znacznie się zmniejsza, a mamy pewność, że gładka skóra pozostanie z nami już na stałe. Aktualnie w Krakowie w klinice Dr Legrand można zrobić depilację bezboleśnie przy pomocy najnowocześniejszego lasera QuickLight.

Pani Aniu, kiedy zauważymy pierwsze efekty depilacji laserowej?

Mgr A. S.: Pierwsze efekty powinny być widoczne po pierwszym zabiegu. W czasie do 3- 4 tygodni włoski w miejscu zabiegowym wypadają i następuje ich widoczna redukcja. Musimy jednak pamiętać, że ok. 30 procent włosków zostaje usuniętych przy pierwszym zabiegu już na stałe.

Czy jest Pani w stanie przewidzieć, ile razy trzeba powtarzać zabieg dla osiągnięcia trwałych efektów? Jeśli tak, to w jaki sposób?

Mgr A. S.: Efekty zabiegowe zależą przede wszystkim od rodzaju włosów. Im włos ciemniejszy i grubszy, tym efekty są szybciej widoczne. Dodatkowo znaczenie ma również karnacja, im skóra jaśniejsza, tym lepsze efekty. Musimy pamiętać o przestrzeganiu kolejnych terminów wizyt, ponieważ zwiększa nam to prawdopodobieństwo wstrzelenia się we właściwą fazę wzrostu włosa. Zabieg powinniśmy powtarzać od 6 do 8 tygodni. Wcześniejsza depilacja laserowa inną metodą laserową lub ciągłe wyrywanie włosów innymi metodami kosmetycznymi sprawia, że włosy są cieńsze, co może spowodować, że pacjent będzie musiał wykonać większą ilość zabiegów. Średnia ilość zabiegów to 4-6 na daną partię ciała.

Opierając się na Pani doświadczeniu: jaka była najmniejsza liczba zabiegów, których efekt usatysfakcjonował klientkę?

Mgr A. S.: Według mnie i mojego doświadczenia minimalna satysfakcjonująca liczba zabiegów to 3-4, natomiast już po pierwszym zabiegu widoczna jest redukcja i osłabienie włosów.

Pracuje Pani na najlepszym z najlepszych w zakresie depilacji laserowej sprzęcie QuickLight®. Co takiego wyróżnia ten laser spośród innych i stawia go w światowej czołówce najlepszych sprzętów do depilacji?

Mgr A. S.: Jest to pierwszy w Polsce laser diodowy oparty na technologii światłowodów, zapewniający całkowite i bezbolesne trwałe usunięcie zbędnego owłosienia. W urządzeniu zastosowano nowoczesny system chłodzenia, który zapewnia komfort i bezpieczeństwo pacjentowi, który nie doświadcza pieczenia, bólu, podrażnienia skóry, strupków po wypalonych włosach, czy obrzęków, tak powszechnych w przypadku starszych rozwiązań typu light sheer. Po wprowadzeniu danych odnośnie do depilowanej partii ciała oraz fototypu skóry, laser automatycznie dobiera odpowiednie parametry dla zabiegu. Możliwe jest także dostosowanie parametrów pod kątem indywidualnych potrzeb i odczuć klienta, tak aby zabieg był, jak najbardziej komfortowy, nadal pozostając skutecznym i w pełni bezpiecznym. Zabiegi ten przede wszystkim nie wymagają okresu rekonwalescencji. Bezpieczeństwo zabiegów oznacza brak poparzeń, przebarwień i odbarwień pozabiegowych, co często się zdarza przy innego typu technologiach.
W laserze wykorzystano innowacyjną metodę ciągłego prowadzenia głowicy „JetSmooth”, które jest dziesięciokrotnie szybsze w porównaniu do starszych technologii. To pozwala na maksymalne skrócenie czasu zabiegu. Zastosowanie technologii pozwalającej na emitowanie ultrakrótkiego impulsu umożliwia jednoczesne zwiększenie jego mocy, co rewelacyjnie wpływa na skuteczność zabiegu i trwałość jego efektów, zaś ilość powtórzeń zabiegu wymagana dla uzyskania maksymalnego rezultatu zmniejsza się do czterech.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej?

Mgr A. S.: Istnieje pewna lista przeciwwskazań. Najważniejszym jest zażywanie preparatów fotouczulających doustnych oraz miejscowych. Dlatego, jeżeli osoba chcąca poddać się zabiegowi zażywa jakiekolwiek leki bądź suplementy powinna sprawdzić na ulotce, bądź skonsultować się z lekarzem, czy dany preparat nie posiada fotouczulających właściwości. Depilacja jest zabroniona dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią, dla osób chorujących na nowotwór lub choroby skóry. Osoby ze świeżą opalenizną lub używające samoopalaczy, także muszą poczekać jakiś czas ok 4 tygodni, aby przystąpić do zabiegu. Całą listę przeciwskazań uzyska Pani w klinicę Dr Legrand.

Czy do zabiegu trzeba się w jakiś sposób przygotować?

Mgr A. S.: Najważniejsze jest, aby pacjent usunął włosy z miejsca, które poddajemy depilacji laserowej. Skóra powinna być gładka, ogolona, nieposmarowana żadnym balsamem, antyperspirantem. Przed każdym zabiegiem pod żadnym pozorem nie należy włosów wyrywać. Należy pamiętać, żeby nie opalać skóry w okresie około 3 tygodni przed rozpoczęciem zabiegu, a także podczas trwania serii zabiegów.

W jakim okresie najlepiej rozpocząć serię zabiegów?

Mgr A. S.: Najlepsza pora na rozpoczęcie zabiegów to wrzesień lub marzec w przypadku osłoniętych części ciała, w tym okresie jesteśmy najmniej narażeni na promienie słoneczne ponieważ tak jak już wspomniałam wcześniej, najlepsza jest skóra nieopalona. Także niewskazane jest również korzystanie z solarium, o tym też nie należy zapominać.

Jakie możemy mieć powikłania po zabiegu?

Mgr A. S.: Laser w klinice Dr Legrand zapewnia maksymalne bezpieczeństwo co pozwala uniknąć oparzeń czy strupków. Jednak w wyjątkowym przypadkach mogą pojawić się: zaczerwienienie, świąd, pieczenie czy tkliwość skóry.

Czy zabieg jest wykonywany zawsze przez kosmetologa, czy depilację może wykonać lekarz dermatolog?

Mgr A. S.: Zabiegi depilacji laserowej ze względu na niską inwazyjność wykonywane są przez kosmetologów.

Bardzo dziękuję za rozmowę, życzę wielu sukcesów w pracy! Mamy nadzieje, że informację przekazane przez Panią Anię, wyjaśniły wszystkie obawy dotyczące depilacji laserowej.