Dlaczego zabieg depilacji laserowej nie działa w Twoim przypadku?

W dzisiejszych czasach przykładamy bardzo dużą uwagę do naszego wyglądu, dlatego duża część kobiet decyduje się na zabieg depilacji laserowej. Jednakże nie tylko względy estetyczne są powodem wykonania tego zabiegu, istnieją także dość istotne powody medyczne.

Hair Removal Concept. Closeup Of Beautiful Woman's Hand With Natural Manicure Touching Sexy Long Legs. Young Female Touching Her Perfect Hairless Smooth Soft And Silky Skin. Beauty Body Care Concept

Depilację laserem często wykonuje się w przypadku kobiet, które mają problem z nadmiarem hormonów męskich w organizmie i włosy zaczynają rosnąć w dosyć nietypowych miejscach – miejscach typowych dla mężczyzn. Na ten zabieg często decydują się również kobiety, które mają problem z zapaleniem okołomieszkowym. Jednak drogie Panie, przed zabiegiem musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy depilacja laserowa zadziała w Waszym przypadku?

Każda z nas myśli, że jeśli płaci pewną sumę pieniężną, to laser zdziała cuda, jednak jest w błędzie. O tym, czy depilacja laserowa będzie skuteczna, decyduje fototyp skóry. Pewnie zadajecie sobie teraz pytanie, co to jest fototyp skóry. Już wam tłumaczę: fototyp skóry określa się na podstawie zawartości melaniny – pigmentu obecnego w skórze i odpowiedzialnego za powstawanie opalenizny. Określenie go pozwala m.in. sprawdzić, w jakim stopniu nasza skóra jest narażona na szkodliwe działanie promieni UV, wcale nie jest takie trudne.
Jak to zrobić? Przedstawiam wam klasyfikację Fitzpatricka (dermatologa z Harvard Medical School), który wyróżnił podstawowych 6 typów skóry. Pierwsze cztery przypisuje się rasie białej (w Polsce najbardziej popularny jest typ II), piąty rasie żółtej, a szósty – czarnej.

Klasyfikacja fototypów przedstawia się następująco:

 • Fototyp I (celtycki)
  skóra biała, bardzo jasna; włosy rude lub blond; niebieskie oczy, piegi
 • Fototyp II  (północnoeuropejski)
  skóra biała, blada; włosy rude lub blond; niebieskie, piwne lub zielone oczy
 • Fototyp III (środkowoeuropejski)
  skóra kremowo-biała, blada; każdy kolor oczu lub włosów
 • Fototyp IV (południowoeuropejski)
  skóra brązowa; typowo śródziemnomorska
 • Fototyp V (typowy dla krajów azjatyckich)
  skóra ciemnobrązowa; środkowo-wschodni rodzaj skóry
 • Fototyp VI (typowy dla krajów afrykańskich)
  skóra czarna

friendship, beauty, body positive and people concept - group of happy women different in white underwear

 

Typ skóry jest bardzo istotny, gdy planujesz depilację laserową. Na pewno spotkałaś się z poglądem, że nie działa ona tak samo na wszystkie rodzaje skóry. Fototyp I i fotoptyp II ma bardzo małe szanse, na skuteczne wykonanie zabiegu, gdyż wiązka laserowa nie działa na tak jasne włosy. Musicie pamiętać, że im ciemniejszy i mocniejszy włos, tym efekty depilacji będą szybciej widoczne.

Projekt bez tytułu

Idąc za postępem technologicznym, powinieneś wiedzieć, że coraz częściej problem ten rozwiązuje technika. Wszystko zależy od zastosowanego urządzenia, ponieważ niektóre z nich automatycznie dobierają najlepsze parametry zabiegowe do typu skóry i rodzaju włosów, gwarantując tym samym satysfakcjonujące efekty i zachowanie bezpieczeństwa.


Chcesz sprawdzić skuteczność depilacji na swoim owłosieniu? Skorzystaj z usług kliniki Dr Legrand. Depilacja laserowa QuickLight® to rewolucyjna na skalę światową metoda całkowicie bezbolesnego i trwałego usuwania owłosienia. Pierwszy w świecie i jedyny w Polsce światłowodowy laser diodowy z najnowocześniejszym system chłodzenia zamienia bolesne dotąd doświadczenie w komfortowy i bezpieczny zabieg. Spiesz się, do lata został 93 dni.